OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2018.

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Jest to dzień modlitwy w intencji chorych, a  zarazem szczególna okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości. Dzisiaj też rozpoczyna się w Kościele Tydzień Trzeźwości.

2. Rozpoczęliśmy w naszej parafii 40 – godzinne nabożeństwo wprowadzające nas bezpośrednio w  okres Wielkiego Postu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji po każdej mszy świętej. Dzisiaj nie ma Nieszporów. Msze święte z kazaniami jutro i we wtorek o godz. 6.30; 16.00 i 18.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu jutro i we wtorek do prywatnej adoracji po porannej mszy świętej na głównym ołtarzu. Poświęćmy ten czas dla Pana Jezusa ukrytego w tym Najświętszym Sakramencie. We wtorek o godz. 18.00 uroczyste zakończenie nabożeństwa z udziałem księży z naszego dekanatu. Mszy świętej o  godz. 18.00 przewodniczyć będą Ojcowie Jezuici ze Starej Wsi. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej. Księża będą służyć w konfesjonałach. Pojednajmy się z Bogiem i ludźmi przeżywając ten Rok Duszpasterski pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

3. Najbliższa środa, to Środa Popielcowa. Z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę na chrzcie świętym. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast ilościowy, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60- tego.

4. Msze święte w Środę Popielcową połączone z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 6.30; 9.30; 16.00; 18.00. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu dla dorosłych o godz.: 7.00 i  17.30, zaś dla dzieci o  godz. 16.30.

6. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00 i 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w tych nabożeństwach pasyjnych. Za odprawienie Drogi Krzyżowej, czy uczestnictwo w Gorzkich Żalach zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Taki odpust, można również zyskać w piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii świętej przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy „O doby i najsłodszy Jezu”.

7. Taca zbierana w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty i  dekoracje do Bożego Grobu.

8. Dziękujemy parafianom rejonu Borkówka za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godzinę 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej parafian rejonu Rynek.

9. W najbliższą niedzielę (18.02) zapraszamy na mszę świętą na godz. 12.15 dzieci przystępujące w tym roku do I  Komunii Świętej wraz z rodzicami. Podczas mszy świętej dzieci otrzymają książeczki pierwszokomunijne. Również w najbliższą niedzielę po mszy świętej wieczornej rozpoczynają się w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie i prowadzone będą przez Okres Wielkiego Postu w soboty i niedziele o godz. 19.00.

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp Henryka Lasko. Dusze zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie..

11. Wszystkim Solenizantom ,Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym najbliższym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od majestatu Boga Trójjedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i  Waszych świętych Patronów. Ponadto radosnych i miłych spotkań przy dzisiejszym stole w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych i sąsiadów. Wszystkim Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania. Niech nie zabraknie w naszych rozmyślaniach nad codziennością i  zachwytu nad tym, jak wielkich rzeczy dokonuje w nas Duch Święty.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 16:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00