mosShowHead();
 
 
 
środa, 07 października 2015
 
 
aktualności
Intencje
Ogłoszenia parafialne
Aktualności parafialne
Sakramenty
Zdjęcia z wydarzeń
Kamerka
parafia
Kapłani
Grupy duszpasterskie
Historia parafii
Świątynia
Kapituła Kolegiacka
Budynek Kolegium
lso
Informacje
Symbolika liturgiczna
Hymn ministrancki
Grupy
Terminy dyżurów
Kandydaci
Warto przeczytać
Biblioteka
Strony intenetowe
Czytelnia
Wizyta duszpasterska - kolęda
adres

36-200 Brzozów
ul. Pl.Grunwaldzki 2
tel. 13 43 416 34

NIP: 686-15-19-818
REGON: 040038951

Numer konta bankowego:
PEKAO S.A. I/O Brzozów
24124023241111000033147031


Ogłoszenia parafialne
27 NIEDZIELA ZWYKŁA - 4.10.2015 PDF Drukuj Email

1. Trwa miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Przypominamy, że dzieci mają różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 15.30, dorośli w dni powszednie o godz.17.30, zaś w niedzielę o godz. 15.30. Taca dzisiejsza przeznaczone jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Dzisiaj też podczas każdej mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji rozpoczynającego się synodu biskupów poświęconego sprawom rodziny.

2. W środę (7.10) we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz.17.30 i mszę świętą dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii świętej i  ich rodziców. Podczas tego nabożeństwa poświęcone zostaną i wręczone dzieciom różańce.

3. W najbliższą sobotę (10.10) podczas mszy świętej wieczorowej modlić się będziemy w intencji ofiar Katynia i tragedii smoleńskiej.

4. W najbliższą niedzielę (11.10) będziemy przeżywać „Dzień Papieski” pod hasłem ,,Jan Paweł II – papież rodziny”. Tradycyjnie już w tym dniu zbierane są przed kościołem ofiary do puszek z  przeznaczeniem na stypendia dla młodzieży gimnazjalnej pochodzącej z rodzin ubogich a  zdolnej. W ten sposób włączymy się w budowę żywego pomnika Jana Pawła II wspierając Dzieło Nowego Tysiąclecia.

5. Taca z najbliższej niedzieli jest tacą inwestycyjną. Za wszelką okazaną szczodrobliwość serca mówimy staropolskie „ Bóg zapłać”.

6. Dziękujemy parafianom rejonu Podwale, Kopernika 1,3; Bielawskiego 2 za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej parafian rejonu Kopernika (5,7,9), Osiedlowa, Asnyka.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w zbiórkę makulatury na rzecz misji. Bóg zapłać.

8. Brzozowscy policjanci ostrzegają o oszustach, którzy usiłują wyłudzić pieniądze od osób starszych metodą „na policjanta”. Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon za policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem.

9. W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Janinę Obłój i Jakuba Fiejdasza. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

10. Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga Trójjedynego. Opieki naszej Pani Brzozowskiej, świętego Józefa oraz Waszych świętych Patronów. Życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół. Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

 
26 NIEDZIELA ZWYKŁA - 27.09.2015 PDF Drukuj Email

1. Dzisiaj o godz. 14.30 wyrusza nasza parafialna Pielgrzymka do Matki Bożej Starowiejskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i wspólnego pielgrzymowania.

2. W najbliższy wtorek w liturgii Kościoła przeżywamy święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

3. W najbliższy czwartek (1.10) początek nabożeństw różańcowych. Przypominamy, że za odmówienie Różańca zyskuje się odpust zupełny, ilekroć Różaniec odmawia się w kościele, w kaplicy publicznej, w rodzinie, społeczności zakonnej czy innej wspólnocie zebranej dla realizacji wzniosłych celów. Odpust ten można zyskać pod zwykłymi warunkami tzn.: wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź i Komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten zyskuje się raz na dzień.

4. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 15.30, zaś dla dorosłych w dni powszednie o godz. 17.30. W niedzielę różaniec dla wszystkich o godz. 15.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dostrzegamy dzisiaj ogrom zła i niepokoju, dlatego przez Różaniec błagajmy Boga o miłosierdzie dla świata i naszej Ojczyzny.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta w czwartek i piątek w godzinach: od godz. 16.00 – 18.00. W pierwszy czwartek miesiąca Godzina Święta od godz.17.00.

6. W pierwszy piątek miesiąca podczas każdej mszy świętej zmiana bilecików członków Honorowej Straży Serca Jezusowego i dodatkowa msza święta o godz. 9.30. W piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy też chorych z posługą kapłańską.

7. W sobotę (3.10) nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca o godz. 8.45, zaś o godz. 9.30 msza święta. W naszych modlitwach polecajmy młodzież maturalną naszych szkół średnich, która w sobotę z nauczycielami i katechetami udaje się w pielgrzymce na Jasną Górę.

8. Dziękujemy parafianom rejonu Sokół za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej parafian rejonu Podwale, Kopernika 1,3; Bielawskiego 2. Najbliższa niedziela jest też niedzielą adoracyjną.

9. W najbliższą środę (30.09) będzie zbierana makulatura do godz.12.00. Zwyczajem poprzednim prosimy o składanie makulatury pod przewiązką( od strony Kolegium).

10. Urząd Miejski w Brzozowie informuje że w dniu 1.10.2015r z terenu miasta Brzozowa będą odbierane odpady wielkogabarytowe oraz sprzęt elektryczny i elektroniczny. Odbiór wymienionych odpadów odbywać się będzie poprzez wystawienie ich przez mieszkańców w miejscach dotychczasowego odbioru odpadów. Wystawiamy je do godz.7.00. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Urzędu, zakładka Gospodarka Odpadami.

11. Do dnia 30 września br trwa rekrutacja ludzi chętnych do współpracy Projektu Szlachetna Paczka. Więcej informacji na plakacie znajdującym się w gablocie przy bramie głównej kościoła.

12. Fundacja „W Trosce o Życie” działająca przy Hospicjum DAR–MED w Brzozowie w ramach obchodów Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej zaprasza na spektakl teatralny w dniu 4 października o godz.14.00, który odbędzie się w Sanockim Domu Kultury. Zysk ze sprzedanych biletów zostanie przekazany na pomoc najbardziej potrzebującym podopiecznym.

13. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Bronisława Janusza i Ludwika Haducha. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

14. Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga Trójjedynego. Opieki naszej Pani Brzozowskiej, świętego Józefa oraz Waszych świętych Patronów. Życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół. Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 86