mosShowHead();
 
 
 
poniedziałek, 01 września 2014
 
 
aktualności
Aktualności parafialne
Ogłoszenia parafialne
Intencje
Sakramenty
Zdjęcia z wydarzeń
Kamerka
parafia
Kapłani
Grupy duszpasterskie
Historia parafii
Świątynia
Kapituła Kolegiacka
Budynek Kolegium
lso
Informacje
Symbolika liturgiczna
Hymn ministrancki
Grupy
Terminy dyżurów
Kandydaci
Warto przeczytać
Biblioteka
Strony intenetowe
Czytelnia
Wizyta duszpasterska - kolęda
adres

36-200 Brzozów
ul. Pl.Grunwaldzki 2
tel. 13 43 416 34

NIP: 686-15-19-818
REGON: 040038951

Numer konta bankowego:
PEKAO S.A. I/O Brzozów
24124023241111000033147031


Ogłoszenia parafialne
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 31.08.2014 PDF Drukuj Email

1. Dzisiaj w Sanktuarium św. Jana z Dukli o godz. 12.00 msza święta dziękczynna za tegoroczne zbiory pod przewodnictwem naszego Metropolity Ks. Arcybiskupa Józefa Michalika.

2. Jutro (1.09) rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Msza święta dla uczniów szkół średnich będzie o godz. 8.00, zaś dla Gimnazjum o godz. 9.00. Klasy gimnazjalne II i III przychodzą na godz. 8.00 do szkoły na rozpoczęcie roku szkolnego, a po uroczystościach szkolnych pod opieką nauczycieli uczniowie przyjdą do kościoła. Klasy I Gimnazjum zaś, po mszy świętej (ok. 10.00) udają się do budynku szkoły na rozpoczęcie roku szkolnego. Uczniowie Szkoły Podstawowej będą mieli mszę świętą na rozpoczęcie Roku Szkolnego we wtorek o godz.11.00. w budynku szkoły na Sali gimnastycznej. Rozpoczęcie Roku Szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej 1 września będzie miało następujący porządek: Klasy VI i V przychodzą do szkoły na godz.8.30, klasy IV na godz.9.00, klasy III i II na godz.9.30, klasy I na godz. 10.00, zaś „O” na godz. 11.00. Uczniowie Ośrodka Szkolno – Wychowawczego będą mieć mszę świętą we wtorek o godz. 10.30.

3.W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 16.00 – 18.00. W pierwszy czwartek miesiąca Godzina Święta od godz. 17.00 – szczególna modlitwa za powołanych z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek miesiąca podczas każdej mszy świętej zmiana bilecików członków Honorowej Straży Serca Jezusowego i dodatkowa msza święta o godz. 9.30. W piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy też chorych z posługą kapłańską.

4. Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej w sobotę o godz. 8.45, a o godz. 9.30 dodatkowa msza święta.

5. Dziękujemy parafianom rejonu Zdrój za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej na godz. 11.00 parafian rejonu Widacz.

6. Taca z najbliższej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

7.Swoje spotkania wznawiają wszystkie grupy parafialne wg dotychczasowego porządku. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby do włączenia się w życie tych grup.

8.W budynku PZU na II piętrze przy ul. Mickiewicza funkcjonuje Świetlica Środowiskowa, gdzie dzieci w wieku od 6 – 17 lat mogą pożytecznie spędzić czas (odrabiać lekcje, brać udział w licznych grach i zabawach, przygotowywać wspólne posiłki a także nawiązywać kontakty i przyjaźnie). Świetlica otwarta jest w godzinach od. 9.00 – 17.00. Udział w zajęciach świetlicy jest bezpłatny.

9.Dzisiaj Burmistrz Brzozowa zaprasza na Piknik Rodzinny zatytułowany „Przemoc nie skończy się sama”. Początek Pikniku w Parku Jordanowskim o godz. 16.00. Szczegółowy program umieszczony jest na afiszu w gablocie przed kościołem.

10. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Są również do nabycia piękne kalendarze w cenie 5 zł.

10. Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga Trójjedynego. Opieki naszej Pani Brzozowskiej, świętego Józefa oraz Waszych świętych Patronów. Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania, a dzisiaj w Dniu Pańskim życzymy Wam wszystkim radosnych spotkań w gronie najbliższych, przyjaciół, sąsiadów i błogosławionego odpoczynku.

 
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 24.08.2014 PDF Drukuj Email

1.W naszej parafii witamy serdecznie nowego wikariusza Ks. Marka Szczepańskiego i życzymy radosnej posługi kapłańskiej na naszej ziemi brzozowskiej.

2.W najbliższy wtorek (26.08) w liturgii Kościoła przeżywamy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

3.W najbliższą niedzielę (31.08) Dożynki Diecezjalne w Dukli. Uroczysta suma o godz. 12.00 przy kościele OO. Bernardynów. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym dziękczynieniu za tegoroczne zbiory.

4 Dziękujemy parafianom rejonu Potok za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej na godz. 11.00 parafian rejonu Zdrój.

5. Kończą się wakacje szkolne. Dzieci i młodzież zachęcamy, aby skorzystali ze spowiedzi świętej. Spowiedź codziennie podczas porannej mszy świętej i wieczorowej.

6.Zakończyliśmy kolejny etap prac remontowych związanych z wymianą posadzki i instalacją posadzkowego ogrzewania. Słowa szczerego podziękowania pragniemy złożyć osobom, które pomogły w realizacji tego przedsięwzięcia przez fizyczne zaangażowanie. Słowa szczególnego podziękowania składamy Panu Zdzisławowi Wojdanowskiemu za przygotowywanie dokumentacji szczegółowej i prowadzony nadzór wykonywanych prac. Dziękujemy Edwardowi Zychowi i Firmie „Dreza” za wykonane prace betonowo – zbrojeniowe. Kazimierzowi Górniakowi i Firmie „Hydro – Park” za prace instalacyjno – grzewcze. Panu Januszowi Leniowi za nadzór prac instalacyjno – grzewczych, oraz Pawłowi Kuźniarowi. Panu Krzysztofowi Kundzierewiczowi i Jego pracownikom za naniesienie pomiarów geodezyjnych przy wylewaniu płyt betonowych. Panom Romanowi i Władysławowi Niecko za prace stolarskie (demontaż mebli kościelnych, usunięcie elementów zbutwiałych przy ołtarzach oraz prace związane z usunięciem podłóg przy ławkach). Na ręce Panów: Andrzeja Biesiady, Mariana Bąka i naszego kościelnego Mariana Wojtowicza dziękujemy Strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej i wszystkim tym mężczyznom, którzy brali i biorą udział w przewożeniu mebli kościelnych do magazynów. Za udostępnienie takich magazynów, gdzie mogliśmy złożyć wyposażenie kościoła dziękujemy Panom: Burmistrzowi Gminy Józefowi Rzepce, Andrzejowi Wasylewiczowi i Romanowi Froniowi oraz Stanisławowi Pytlakowi. Dziękujemy Wam kochani Parafianie za dar serca (ofiary składane na tacę i indywidualnie) i zrozumienie trudności wynikających z prowadzonych prac. Z przyczyn od nas już niezależnych, kładzenie posadzki rozpocznie się nie wcześniej niż pod koniec listopada, a wynika to z przygotowywania materiału i dwumiesięcznego transportu z Indii i Brazylii.

7. W miniony tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Kazimierę Kuśnierczyk, zaś w poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Adolfa Sabata. Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…

8. Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga Trójjedynego. Opieki Naszej Pani Brzozowskiej, świętego Józefa oraz Waszych świętych Patronów. Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania, a dzisiaj w Dniu Pańskim życzymy Wam wszystkim radosnych spotkań w gronie najbliższych, przyjaciół, sąsiadów i błogosławionego odpoczynku.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 57