mosShowHead();

Numer konta bankowego:
PEKAO S.A. I/O Brzozów

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA - 24.04.2016 PDF Drukuj Email

1. Dzisiaj z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Kościół Katolicki w Europie wspiera Ukrainę poprzez zbiórkę pieniężną. W naszej Archidiecezji jest to zbiórka do puszek przed kościołami. Za złożone ofiary składamy szczere podziękowanie.

2. We wtorek (25.04) przeżywamy liturgiczne święto św. Marka Ewangelisty, zaś w piątek (29.04) święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

3. W najbliższą niedzielę (1.05) podczas mszy świętych adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś po południu o godz. 15.30 nabożeństwo majowe. Serdeczne zapraszamy do uczestnictwa w tych pięknych nabożeństwach ku czci NMP.

4. Dziękujemy parafianom rejonu Horybek za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę, zaś o przygotowanie liturgii mszy świętej na najbliższą niedzielę na godz. 11.00 prosimy parafian rejonu Podlesie. Msza święta o godz. 12.15 w najbliższą niedzielę sprawowana będzie w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej z ich udziałem.

5. Prosimy o zapamiętanie: w niedzielę (8.05) z racji Uroczystości I Komunii Świętej o godz. 11.00 nie będzie mszy świętej o godz. 12.15.

6. Urząd Miejski w Brzozowie informuje, że w dniu 28.04.2016r. z terenu miasta Brzozowa będą odbierane odpady wielkogabarytowe oraz sprzęt elektryczny i elektroniczny. Odbiór wymienionych odpadów odbywać się będzie poprzez wystawienie ich przez mieszkańców w miejscach dotychczasowego odbioru odpadów. Odpady wystawiamy do godz. 7.00.

7. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Brzozowie informuje, że w dniu 26.04.2016r. w późnych godzinach nocnych nastąpi płukanie i dezynfekcja sieci wodociągowej na terenie miasta Brzozowa. Z tego powodu następnego dnia na końcówkach wodociągu może wystąpić zmętnienie wody bądź też wyczuwalny zapach chloru. Za te utrudnienia Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej przeprasza.

8. Od jutra (25.04) w naszym kościele prowadzić będziemy prace związane z impregnacją posadzki. Bardzo prosimy, aby nie wchodzić na te pola posadzki, które będą ogrodzone taśmami. Prace potrwają do końce tygodnia.

9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Ludmiłę Tereszkiewicz i Barbarę Bielawską zamieszkałą ostatnio w Rybniku. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

10. Wszystkim Solenizantom (w tym naszemu ks. Markowi), Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i przyjaciół przenikniętych radością Paschalną.  Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

4 NIEDZIELA WIELAKNOCNA - 17.04.2016 PDF Drukuj Email

1. Gościmy w naszej parafii ks. Ryszarda Halwę, który głosi kazania na temat świętości życia, a przed kościołem rozprowadza książki i inne materiały. Zachęcamy do zapoznania się z publikacjami.

2. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna on Tydzień Modlitw o Powołania do służby w kościele. Dzisiaj Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej połączona ze zmianą tajemnic róż różańcowych o godz. 15.15.

3. W tym tygodniu zapraszamy na mszę świętą na godz. 18.00 i spotkania formacyjne przygotowujące do sakramentu bierzmowania uczniów Gimnazjum (we wtorek – klasy I, zaś w środę – klasy II).

4. W środę 20 kwietnia po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie grupę biblijno – modlitewną.

5. W sobotę przypada liturgiczna Uroczystość św. Wojciecha Patrona Polski.

6. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży, zaś w niedzielę 24 kwietnia w kościołach w całej Europie zostanie przeprowadzona zbiórka na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Poinformował o niej papież Franciszek, który wystąpił z tą inicjatywą. „W szczególności myślę o dramacie tych, którzy znoszą konsekwencje przemocy na Ukrainie: o tych, którzy przebywają na ziemi wstrząsanej zbrojnym konfliktem, który spowodował już wiele tysięcy zabitych oraz o tych – a jest ich ponad milion, – którzy musieli ją opuścić z powodu trwającej tam poważnej sytuacji„ – mówił Franciszek. W naszej Archidiecezji będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek przed kościołami.

7. Dziękujemy parafianom rejonu Szpital za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę, zaś o przygotowanie liturgii mszy świętej na najbliższą niedzielę na godz. 11.00 prosimy parafian rejonu Horybek.

8. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Bogumiłowi Kundzierewiczowi za prace wykonane przy bramach i furtkach ogrodzenia kościelnego oraz przy drzwiach kościelnych. Bóg zapłać.

9. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i przyjaciół przenikniętych radością Paschalną.  Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>