mosShowHead();

Numer konta bankowego:
PEKAO S.A. I/O Brzozów

4 NIEDZIELA WIELKANOCY - 26.04.2015 PDF Drukuj Email

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.

2. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 16.00 – 18.00. W pierwszy piątek dodatkowa msza święta o godz. 9.30. Podczas każdej mszy świętej wymiana bilecików Honorowej Straży NSPJ. Chorych odwiedzimy w domach z posługą kapłańską w godzinach przedpołudniowych.

3. W piątek (1.05) początek nabożeństw majowych. W dni powszednie nabożeństwa o godz.17.30, zaś w niedziele o godz. 15.30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w tych nabożeństwach.

4. W sobotę (2.05) przeżywać będziemy w całej Polsce liturgiczną Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, gdyż niedziele wielkanocne nie dopuszczają świąt i uroczystości w rubrykach liturgicznych. Msze święte z kazaniami będą o godz. 6.30, 9.30 i po południu o godz. 16.00 i 18.00. Wieczorowa msza święta w sobotę nie będzie mszą świętą niedzielną, tylko z Uroczystości Matki Bożej. Msza święta o godz. 9.30 będzie z udziałem władz samorządowych, zaproszonych gości i pocztów sztandarowych. Po mszy świętej przemarsz do pomnika poległych i Matki Bożej Królowej Polski. Początek nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca o godz. 8.45. Nabożeństwo majowe o godz.17.30.

5. W niedzielę (3.05) podczas mszy świętych adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin i zbliżającego się synodu poświęconego sprawom małżeństwa i rodziny. Msza święta o godz. 12.15 z udziałem Ochotniczej Straży Pożarnej w ich intencji z okazji święta patronalnego św. Floriana.

6. Dziękujemy parafianom rejonu Szpital za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę, zaś o przygotowanie liturgii mszy świętej na najbliższą niedzielę na godz. 11.00 prosimy parafian rejonu Horybek.

7. We Wtorek (28.04) zapraszamy na mszę świętą wieczorną o godz.18.00 kandydatów przygotowujących się bezpośrednio do bierzmowania – uczniów klas III Gimnazjum. Obecność obowiązkowa.

8. W najbliższy piątek (1.05) nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Została udzielona dyspensa.

9. W najbliższą sobotę (2.05) odbędzie się ogólnopolska Pielgrzymka rolników, samorządowców i wszystkich środowisk patriotycznych do Strachociny. Uroczysta msza święta o godz.10.00. Zapraszamy do wzięcia udziału.

10. Ostatnio zebraliśmy 4500 kg makulatury. Dziękujemy za wsparcie inicjatywy „woda dla Sudanu”. Dziękujemy p. Annie Mendyka za koordynowanie zbiórki makulatury.

11. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i przyjaciół przenikniętych radością Paschalną. Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

3 NIEDZIELA WIELKANOCY - 19.04.2015 PDF Drukuj Email

1. W Kościele kończymy dzisiaj Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem zbierane są do puszek ofiary z przeznaczeniem na Caritas. Przypominamy, że można także nabyć płytę CD z nagraniem diakoni muzycznej naszej archidiecezji. Dzisiaj rozpoczyna się też w Kościele Tydzień Biblijny.

2. Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej połączona ze zmianą tajemnic róż różańcowych dzisiaj o godz. 15.15.

3. W czwartek przypada liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, Patrona Polski.

4. W sobotę (25.04) liturgiczne święto Marka Ewangelisty

5. Za tydzień wypada Niedziela Dobrego Pasterza.

6. Dziękujemy parafianom rejonu Kopernika (5,7,9), Osiedlowa i Asnyka za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę, zaś o przygotowanie liturgii mszy świętej na najbliższą niedzielę na godz. 11.00 prosimy parafian rejonu Szpital.

7. W piątek (24.04) o godz. 15.00 sprawowana będzie w naszej kolegiacie msza święta w 120 rocznicę powstania ruchu ludowego na ziemi podkarpackiej. Zapraszamy do uczestnictwa w tej mszy świętej.

8. Zbiórka makulatury i puszek będzie miała miejsce w najbliższy piątek z przeznaczeniem „woda dla Sudanu”. Prosimy o składanie makulatury pod przewiązką łączącą kościół z budynkiem Kolegium.

9. We wtorek (21.04) po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie organizacyjne w „Białej szkole” z wszystkimi, którzy zapisali się na PIELGRZYMKO – WYCIECZKĘ do WŁOCH w dniach 17-26.07.2015.

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Kazimierę Cwynar i Alfreda Korzec. Polećmy dusze wiernych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>