mosShowHead();
 
 
 
sobota, 19 kwietnia 2014
 
 
aktualności
Aktualności parafialne
Ogłoszenia parafialne
Intencje
Sakramenty
Zdjęcia z wydarzeń
Kamerka
parafia
Kapłani
Grupy duszpasterskie
Historia parafii
Świątynia
Kapituła Kolegiacka
Budynek Kolegium
lso
Informacje
Symbolika liturgiczna
Hymn ministrancki
Grupy
Terminy dyżurów
Kandydaci
Warto przeczytać
Biblioteka
Strony intenetowe
Czytelnia
Wizyta duszpasterska - kolęda
adres

36-200 Brzozów
ul. Pl.Grunwaldzki 2
tel. 13 43 416 34

NIP: 686-15-19-818
REGON: 040038951

Numer konta bankowego:
PEKAO S.A. I/O Brzozów
24124023241111000033147031


Ogłoszenia parafialne
NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ - 13.04.2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez xkos   

1. Poświęcenie palm podczas każdej mszy świętej. Msza święta o godz. 12.15 połączona z obchodami upamiętnienia ofiar Katynia i tragedii smoleńskiej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 i 17.00.

2. Przed nami Wielki Tydzień przygotowujący nas bezpośrednio do największych świąt chrześcijańskich Zmartwychwstania Pańskiego. Spowiedź święta w naszej parafii w Wielki Wtorek i w Wielką Środę od godz. 9.00 do 12.00 z przerwą od godz. 10.30 do godz. 11.00. Po południu spowiedź święta od godz. 14.00 do godz.18.00 z przerwą od godz. 16.00 do godz. 16.30. Bardzo prosimy o skorzystanie w tych dniach ze spowiedzi świętej. Chorych z posługą kapłańską z racji spowiedzi przedświątecznej odwiedzimy w Wielki Wtorek przed południem.

3. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz.18.00. Po mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Adorację przy Ciemnicy prowadzi młodzież oraz Członkowie Chóru Parafialnego

4. Wielki Piątek to dzień Męki Pańskiej. Obowiązuje post ścisły. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje tych, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego. Droga krzyżowa rano o godz. 7.00 i o godz. 17.30. Nie będzie drogi krzyżowej dla dzieci o 15.30. Uroczysta Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Na zakończenie Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu .Adorację przy Bożym Grobie rozpoczniemy odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia rozpoczynając Nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego i przygotowując się duchowo do kanonizacji bł. Jana Pawła II. Następnie odśpiewamy Gorzkie Żale. Adorację do godz. 22.00 poprowadzą: młodzież i Członkowie Chóru Parafialnego.

5. Bardzo prosimy, aby w Wielki Piątek od godz. 6.00 do godz.18.00 adorację przy Ciemnicy prowadziły poszczególne Rejony Parafii, zaś w Wielką Sobotę przy Bożym Grobie również od godz. 6.00 do godz.18.00 Róże Żywego Różańca. Godziny adoracji poszczególnych Rejonów Parafii, jak i Róż Żywego Różańca podane są na tablicach ogłoszeń przy kościele.

6. Ofiary złożone przy adoracji krzyża w Wielki Piątek przeznaczone są na renowację zabytków w Ziemi Świętej.

7. Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę rozpocznie się o godz. 19.00. Uczestnicząc w wieczornej Liturgii Światła pamiętajmy, aby przynieść ze sobą świece (mogą to być również paschaliki), jak i naczynia na wodę święconą.

8. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele od godz. 8.00 do godz. 14.00 (o pełnych godzinach). Poświęcenie pokarmów na Podlesiu o godz. 9.00, zaś na Jakli Wielkiej przy kaplicy Matki Bożej Fatimskiej o godz. 10.00.

9. Najbliższa niedziela, to Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msza święta rezurekcyjna rano o godz. 6.00. Bardzo prosimy o przygotowanie procesji, o zabranie chorągwi, obrazów i feretronów. Pozostałe msze święte będą o godz. 9.30; 11.00; 12.15; 16.00. Nie będzie mszy świętej o godz. 8.00 i 18.00.

10. Trwają zapisy na wyjazd do Sanktuarium Miłosierdzi Bożego w Łagiewnikach w sobotę przed Świętem Miłosierdzia Bożego na nocne czuwanie i niedzielne uroczystości kanonizacji DWÓCH PAPIEŻY bł. Jana Pawła II i Jana XXIII. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach.

11. W Święto Miłosierdzia Bożego (27.04) ze względu na uroczystości kanonizacyjne będzie zmieniony porządek mszy świętych. Msze święte będą o godz. 6.30, 8.00, 9.15, 12.15 i po południu o godz. 16.00 i 18.00. Zmiana więc polega na tym, że nie będzie mszy świętej o godz. 11.00, a msza święta z godz. 9.30 rozpocznie się o 9.15. Bardzo prosimy o zapamiętanie tej zmiany.

12. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Kazimierę Pilawską. Polećmy zmarłą Bożemu miłosierdziu....

13. Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga Trójjedynego. Opieki naszej Pani Brzozowskiej, świętego Józefa oraz Waszych świętych Patronów. Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania, a dzisiaj w Dniu Pańskim życzymy Wam wszystkim radosnych spotkań w gronie najbliższych, przyjaciół, sąsiadów, błogosławionego odpoczynku oraz głębokich zamyśleń wielkopostnych.

 
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 06.04.2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez xkos   

1. Rozpoczęliśmy w naszej parafii z dniem dzisiejszym rekolekcje parafialne, które prowadzi ks. Prałat Witold Ostafiński – Profesor Uniwersytetu JPII w Krakowie. Do południa msze święte z naukami ogólnymi. Po południu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 i 17.00. Msza święta o godz. 16.00 bez kazania, zaś msza święta o godz.18.00 z nauką rekolekcyjną dla młodzieży uczącej się i pracującej. Zapraszamy młodzież na swoją naukę rekolekcyjną.

2. W poniedziałek msze święte z naukami ogólnymi o godz. 6.30, 16.00 i 18.00. Dodatkowo msza święta z nauką rekolekcyjną dla osób starszych i chorych o godz. 8.00. Nauka stanowa dla małżonków po mszy świętej wieczorowej.

3. We wtorek ostatni dzień rekolekcji świętych. Msze święte z naukami ogólnymi o godz.6.30; 16.00 i 18.00. Nauka stanowa dla małżonków po mszy świętej wieczorowej. Zapraszamy bardzo serdecznie małżonków w poniedziałek i wtorek na swoje nauki stanowe. Program rekolekcji znajduje się w każdej gablocie przy kościele.

4. W piątek (11.04) po mszy świętej wieczorowej (o godz. 18.00) rozpocznie się nabożeństwo drogi krzyżowej, które poprowadzimy ulicami naszego miasta. Prosimy o zabranie na Drogę krzyżową zniczy, które na zakończenie nabożeństwa złożymy przy figurze Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich parafian (osoby dorosłe, młodzież i dzieci ) do wzięcia udziału w tej drodze krzyżowej, która będzie duchowym przygotowaniem się do kanonizacji naszego Rodaka. Dla tych, którzy z różnych względów nie będą mogli wziąć udziału w tym nabożeństwie - droga krzyżowa będzie tylko rano o godz. 7.00. Rozważania drogi krzyżowej poprowadzą poszczególne Rejony parafii. Już dzisiaj zwracamy się z prośbą, aby parafianie poszczególnych rejonów włączyli się do niesienia krzyża od stacji do stacji.

5. Chorych, którzy korzystają z posługi sakramentalnej tylko z racji świąt odwiedzimy z posługa kapłańską w Wielki Wtorek (15.04) w godzinach przedpołudniowych. Prosimy o zgłaszanie osób chorych w zakrystii w tym tygodniu.

6. W Leżajsku od najbliższego piątku do Niedzieli Palmowej odbywać się będzie „Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej”. Na to spotkanie wyjeżdża też młodzież i z naszej parafii. Otoczmy młodzież naszą szczerą i gorąca modlitwą, aby bycie w tej wielkiej wspólnocie „Młodych” wyzwoliło w nich ducha dawania świadectwa, że Jezus jest Synem Bożym .

7. Najbliższa niedziela, to Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Na mszach świętych obrzęd poświęcenia palm. W czasie mszy świętych odczytana zostanie Męka Pańska. Msza święta o godz. 12.15 połączona będzie z obchodami rocznicy tragedii smoleńskiej z udziałem zaproszonych Gości, władz samorządowych i pocztów sztandarowych. Po mszy świętej złożenie kwiatów pod krzyżem katyńskim.

8. Spowiedź święta wielkopostna w naszej parafii będzie w Wielki Wtorek i Wielką Środę.

9. Dziękujemy parafianom rejonu Sokół za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej parafian rejonu Podwale, Kopernika (1,3) i Bielawskiego.

10. Taca z Niedzieli Palmowej jest naszą taca inwestycyjną. Bardzo prosimy o finansowe wsparcie naszych prac parafialnych zamierzonych do wykonania w tym roku (odnowa polichromii w prezbiterium kościoła i wymiana posadzki w kościele) gdyż będą to prace bardzo kosztowne. Z dotacji na ten rok pozyskaliśmy kwotę 258 tys. zł. Oczekujemy jeszcze na rozpatrzenie wniosku w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie. Więcej informacji odnośnie pozyskanych funduszy bliżej rozpoczęcia naszych prac.

11. Organizowany jest wyjazd do Sanktuarium Miłosierdzi Bożego w Łagiewnikach w sobotę przed Świętem Miłosierdzia Bożego na nocne czuwanie i niedzielne uroczystości kanonizacji DWÓCH PAPIEŻY bł. Jana Pawła II i Jana XXIII. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do końca tego tygodnia, gdyż od ilości uczestników uzależniony jest ten wyjazd. Organizatorem wyjazdu jest Honorowa Straż NSPJ.

12. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Rymanowie z siedzibą w Rymanowie przy ul. Dworskiej 40 ogłasza nabór do swoich placówek Terapii Zajęciowej i Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno –Wychowawczego. Pobyt w placówkach i transport jest bezpłatny. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem.

13. Wszystkim Solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości łask płynących od majestatu Boga Trójjedynego, opieki Matki Najświętszej, świętego Józefa i świętych Patronów. Gościom życzymy radosnego pobytu na naszej ziemi brzozowskiej oraz szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania. W dniu dzisiejszym Wszystkim życzymy błogosławionego odpoczynku w gronie rodzinnym i przyjaciół oraz rekolekcyjnego zamyślenia nad Słowem Pana.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 47