mosShowHead();
 
 
 
sobota, 25 października 2014
 
 
aktualności
Intencje
Ogłoszenia parafialne
Aktualności parafialne
Sakramenty
Zdjęcia z wydarzeń
Kamerka
parafia
Kapłani
Grupy duszpasterskie
Historia parafii
Świątynia
Kapituła Kolegiacka
Budynek Kolegium
lso
Informacje
Symbolika liturgiczna
Hymn ministrancki
Grupy
Terminy dyżurów
Kandydaci
Warto przeczytać
Biblioteka
Strony intenetowe
Czytelnia
Wizyta duszpasterska - kolęda
adres

36-200 Brzozów
ul. Pl.Grunwaldzki 2
tel. 13 43 416 34

NIP: 686-15-19-818
REGON: 040038951

Numer konta bankowego:
PEKAO S.A. I/O Brzozów
24124023241111000033147031


Ogłoszenia parafialne
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 19.10.2014 PDF Drukuj Email

1. Dziś wspominamy bł. Jerzego Popiełuszkę, kapłana i męczennika. Modlimy się w intencji Jego rychłej kanonizacji, a także w intencji ludzi pracy oraz za bezrobotnych. Dzisiaj też o godz. 16.00 msza święta z okazji Patrona Powiatu, a po mszy świętej złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. ks. Jerzego i o godz. 17.15 projekcja filmu w Kinie Sokół pt. „Popiełuszko. Wolność jest wśród nas”. Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej połączona z modlitwą różańcową i ze zmianą tajemnic róż różańcowych o godz. 15.15.

2. W dniu dzisiejszym wprowadzamy do naszej świątyni (do naszej wspólnoty parafialnej) krzyż Spotkań Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Spotkanie to, jak już informowaliśmy odbędzie się w naszym mieście i sąsiednich parafiach w 2015r. (przed Niedzielą Palmową).

3. Dzisiaj też rozpoczyna się tydzień misyjny w Kościele. Modlimy się za misje na wszystkich kontynentach. Modlitwą i ofiarą wspomagamy misjonarzy. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje.

4. W najbliższą środę (22.10) obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II – naszego umiłowanego Rodaka – Papieża Polaka. Diabetycy będą mieli w tym dniu mszę świętą o godz.11.00 w naszej Kolegiacie. Wszystkich Parafian zapraszamy serdecznie na mszę świętą wieczorową i wieczornicę zatytułowaną „Świętemu Janowi Pawłowi II ku potomnym”. Będzie to wyraz naszego dziękczynienia za dar świętości i piękne życie Jana Pawła II.

5. Dziękujemy parafianom rejonu Podwale, Kopernika 5,7,9 oraz Osiedlowa i Asnyka za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej parafian rejonu Szpital.

6. Od najbliższej niedzieli po mszach świętych młodzież i dzieci z naszych grup parafialnych będą rozprowadzać przed kościołem kalendarze parafialne na rok 2015. Ofiary złożone przy tej okazji będą dla nich wsparciem w wyjeździe na pielgrzymkę wiosną przyszłego roku. Zachęcamy do nabycia tego kalendarza tym bardziej, że zawiera niezbędne informacje o naszej parafii.

7. W najbliższą sobotę (25.10) Pielgrzymka „Dzieła Pomocy Powołaniom” do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu. W programie Pielgrzymki o godz. 9.30 konferencja, następnie msza święta i spektakl „Zatroskany o dusze”. Szczegółowe informacje na afiszu znajdującym się w gablocie przed kościołem. Zachęcamy wszystkich członków Dzieła Pomocy Powołaniom do wzięcia udziału w tej Pielgrzymce. Wyjazd w zakresie indywidualnym.

8. W piątek (17.10) prawdopodobnie na ulicy Harcerskiej w czasie zbierania odpadów segregowanych zgubiony został czytnik do kodów z worków komunalnych. Jeżeli ktoś znalazł ten czytnik proszony jest o kontakt na numer telefonu 691312547.

9. Wzorem lat ubiegłych wyłożone zostały na stoliku razem z prasą katolicką kartki wypominkowe. Zmarłych wspomnianych w Wypominkach w miesiącu listopadzie polecać będziemy Bożemu Miłosierdziu w modlitwie różańcowej.

10. W dniach 8 - 9 listopada w Krośnie na Hali Sportowej MOSiR-u odbędzie się IV Podkarpackie Forum Charyzmatyczne. Szczegółowy program dla zainteresowanych jest wyłożony na stoliku z prasą katolicką.

11. Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga Trójjedynego. Opieki naszej Pani Brzozowskiej, świętego Józefa oraz Waszych świętych Patronów. Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania, a dzisiaj w Dniu Pańskim życzymy Wam wszystkim radosnych spotkań w gronie najbliższych, przyjaciół, sąsiadów i błogosławionego odpoczynku.

 
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 12.10.2014 PDF Drukuj Email

1. Przeżywamy „Dzień Papieski” pod hasłem „Świętymi bądźcie”. Ofiary składane dzisiaj do puszek wspierają fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

2. Przypominamy, że dzisiaj nie ma mszy świętej o godz. 12.15, ale jest o godz.13.00 na Rynku Brzozowskim z okazji 140 rocznicy powołania do istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzozowie.

3. W związku z obchodami Święta Patrona Powiatu Brzozowskiego Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki Starosta Brzozowski Zygmunt Błaż zaprasza na spotkanie Pani Prezydentowej Karoliny Kaczorowskiej z młodzieżą szkolną oraz mieszkańcami Brzozowa i okolic, które odbędzie się jutro (13.10) o godz. 12.15 w I Liceum Ogólnokształcącym w Brzozowie.

4. We wtorek (14.10) po mszy świętej wieczorowej na formacyjne spotkanie zapraszamy członków Honorowej Straży NSPJ. W tym miesiącu spotkanie będzie miało formę adoracji. Wszystkich członków Honorowej Straży NSPJ, którzy zapisali się na wyjazd do Leżajska w najbliższą sobotę (18.10) zapraszamy na spotkanie do Białej Szkoły w środę po mszy świętej wieczorowej. We wtorek też w Domu Diecezjalnym „Tabor” w Rzeszowie o godz. 19.00 będzie miało miejsce spotkanie z MARY WAGNER – kanadyjką, która przebywała w więzieniu za modlitwę przed klinikami aborcyjnymi. Szczegółowe informacje z mapą dojazdu na to spotkanie znajdują się na stoliku z prasą katolicką.

5. W dniu (16.10) w Gimnazjum Nr 1 w Brzozowie obchodzony będzie Dzień Patrona Szkoły (św. Jana Pawła II). Klasy II i III po lekcjach udają się do Kościoła na Mszę Świętą, zaś klasy I przychodzą bezpośrednio do Kościoła. Po zakończeniu Mszy Świętej klasy I udają się do szkoły, gdzie będzie miała miejsce Uroczystość Pasowania na ucznia.

6. W najbliższą sobotę wspominamy w liturgii Kościoła św. Łukasza i modlimy się w intencji służby zdrowia.

7. Dziękujemy parafianom rejonu Podwale, Kopernika 1,3 oraz Bielawskiego 2 za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej parafian rejonu Kopernika 5,7,9 oraz Osiedlowa i Asnyka.

8. W najbliższą niedzielę (19.10) na mszy świętej o godz. 9.30 uroczyście wprowadzimy krzyż do naszej świątyni, który towarzyszy Spotkaniom Młodych naszej Archidiecezji i rozpoczniemy duchowe przygotowanie na przyjęcie młodzieży w przyszłym roku przed „Niedzielą Palmową”, zaś po południu o godz. 15.15 Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej połączona z różańcem i zmianą tajemnic Róż Różańcowych. Msza święta o godz. 16.00 połączona będzie z obchodami Patrona Powiatu Brzozowskiego Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki (kazanie wygłosi ks. Witold Szmyd – Proboszcz w Trześniowie). Po mszy świętej o godz. 17.15 w kinie „Sokół” nastąpi emisja filmu pt. „Popiełuszko. Wolność jest w nas” Wstęp jest bezpłatny.

9. Ogłoszenie w załączniku (druga kartka)

10. W dniach 17.10 – 19.10 w Miejscu Piastowym odbędą się rekolekcje Trzeźwościowe. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.

11. W dniu (25.09) odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Tadeusza Sawickiego, którego wcześnie zapomnieliśmy polecić w naszych niedzielnych modlitwach. Wieczne odpoczywanie..

12. Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga Trójjedynego. Opieki naszej Pani Brzozowskiej, świętego Józefa oraz Waszych świętych Patronów. Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania, a dzisiaj w Dniu Pańskim życzymy Wam wszystkim radosnych spotkań w gronie najbliższych, przyjaciół, sąsiadów i błogosławionego odpoczynku.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 61