mosShowHead();

Numer konta bankowego:
PEKAO S.A. I/O Brzozów

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 28.09.2014 PDF Drukuj Email

1. Jutro w liturgii Kościoła przeżywamy święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

2. W czwartek wspominamy Aniołów Stróżów. Zapraszamy na mszę święta na godz. 10.00 wszystkich Przedszkolaków wraz z Nauczycielami i Rodzicami.

3. W najbliższą środę początek nabożeństw różańcowych. Przypominamy, że za odmówienie Różańca zyskuje się odpust zupełny, ilekroć Różaniec odmawia się w kościele, w kaplicy publicznej, w rodzinie, społeczności zakonnej czy innej wspólnocie zebranej dla realizacji wzniosłych celów. Odpust ten można zyskać pod zwykłymi warunkami tzn.: wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź i Komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten zyskuje się raz na dzień

4. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 15.30, zaś dla dorosłych w dni powszednie o godz. 17.30. W niedzielę różaniec dla wszystkich o godz. 15.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Nie zbanalizujmy czasu, jaki daje nam Bóg.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta w czwartek i piątek w godzinach: od godz. 16.00 – 18.00.

6. W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 16.30 do 17.30 Godzina Święta – szczególna modlitwa za powołanych z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

7. W pierwszy piątek miesiąca podczas każdej mszy świętej zmiana bilecików członków Honorowej Straży Serca Jezusowego i dodatkowa msza święta o godz. 9.30. W piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy też chorych z posługą kapłańską.

8. W sobotę (4.10) nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca o godz. 8.45, zaś o godz. 9.30 msza święta. W naszych modlitwach polecajmy młodzież maturalną naszych szkół średnich, która w sobotę udaje się w pielgrzymce na Jasną Górę.

9. Dziękujemy parafianom rejonu Mickiewicza za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej parafian rejonu Sokół.

10. W najbliższą niedzielę (5.10), udamy się w dorocznej Pielgrzymce do Matki Bożej Starowiejskiej. Wyjście z kościoła o godz. 14.30. W bazylice Starowiejskiej po przyjściu odmówiony zostanie różaniec i msza święta o godz. 16.00. Powrót indywidualnie. Zapraszamy do uczestnictwa w tej pielgrzymce.

11. Intencje mszy świętych z godziny 16.00 przyjęte na dzień powszedni odprawiane będą o godz.18.00.

12. Urząd Miejski w Brzozowie informuje, że w dniach od 29 września do 3 października z terenu całego miasta Brzozowa będą odbierane odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Odbiór wymienionych odpadów odbywać się będzie poprzez wystawienie ich przez mieszkańców w miejscach dotychczasowego odbioru odpadów (29.09 – rejon z poniedziałku, 1.10 – rejon ze środy, 3.10 – rejon z piątku). Odpady powinny być wystawione do godz. 7.30.

13. Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga Trójjedynego. Opieki naszej Pani Brzozowskiej, świętego Józefa oraz Waszych świętych Patronów. Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania, a dzisiaj w Dniu Pańskim życzymy Wam wszystkim radosnych spotkań w gronie najbliższych, przyjaciół, sąsiadów i błogosławionego odpoczynku.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 21.09.2014 PDF Drukuj Email

1. Dziś niedziela środków społecznego przekazu, modlimy się za pracowników mediów. Taca przeznaczona jest na diecezjalne Radio Fara. Ofiarą do puszek pragniemy też wesprzeć rodziny doświadczone pożarem 3 tygodnie temu.

2. Dzisiaj o godz. 15.15 miesięczna Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej i zmiana tajemnic Róż Różańcowych.

3. Dziękujemy parafianom rejonu Rynek za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej parafian rejonu Mickiewicza.

4. Osoby wyjeżdżające do Częstochowy na Pielgrzymkę małżeństw i rodzin, zapraszamy na spotkanie organizacyjne – w najbliższy czwartek (25.09) po Mszy św. wieczorowej w „Białej szkole”.

5. Wyjazd do Dukli na spotkanie Róż Różańcowych (osób, które wyraziły taką wolę) w najbliższą sobotę (27.09) z przystanku PKS o godz. 8.30.

6. Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga Trójjedynego. Opieki naszej Pani Brzozowskiej, świętego Józefa oraz Waszych świętych Patronów. Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania, a dzisiaj w Dniu Pańskim życzymy Wam wszystkim radosnych spotkań w gronie najbliższych, przyjaciół, sąsiadów i błogosławionego odpoczynku.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>