mosShowHead();
 
 
 
sobota, 28 listopada 2015
 
 
aktualności
Intencje
Ogłoszenia parafialne
Aktualności parafialne
Sakramenty
Zdjęcia z wydarzeń
Kamerka
parafia
Kapłani
Grupy duszpasterskie
Historia parafii
Świątynia
Kapituła Kolegiacka
Budynek Kolegium
lso
Informacje
Symbolika liturgiczna
Hymn ministrancki
Grupy
Terminy dyżurów
Kandydaci
Warto przeczytać
Biblioteka
Strony intenetowe
Czytelnia
Wizyta duszpasterska - kolęda
adres

36-200 Brzozów
ul. Pl.Grunwaldzki 2
tel. 13 43 416 34

NIP: 686-15-19-818
REGON: 040038951

Numer konta bankowego:
PEKAO S.A. I/O Brzozów
24124023241111000033147031


Ogłoszenia parafialne
1 NIEDZIELA ADWENTU - 29.11.2015 PDF Drukuj Email

1. Dziś początek Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski. Jest to czas, który ma nas przygotować na Święta Bożego Narodzenia i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności. Pierwsza msza święta w niedzielę w okresie adwentowym będzie tradycyjnie o godz. 6.00. Praca duszpasterska będzie się skupiała w tym nowym roku liturgicznym wokół hasła: „Nowe Życie w Chrystusie”. W ten rok duszpasterski wpisuje się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia i 1050 Rocznica Chrztu Polski, o czym przypomniał nam List Pasterski z poprzedniej niedzieli. Od dzisiaj można nabywać poświęcone na stół wigilijny opłatki.

2. W dni powszednie msze święte roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, zaś w soboty o godz. 16.00. Zapraszamy do licznego udziału dzieci i dorosłych. Dla dzieci przygotowane są pomoce liturgiczne na każdy dzień dla głębszego przeżycia tego świętego czasu.

3. W najbliższą niedziele (6.12) w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje adwentowe, a zakończą w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8.12). Poprowadzi je ks. Tadeusz Musz – Rektor Seminarium Duchownego Księży Michalitów. Polecajmy w naszych modlitwach księdza rekolekcjonistę i prośmy o błogosławione owoce tychże rekolekcji. Program rekolekcji zostanie umieszczony w gablotach przed kościołem.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Godzina święta w czwartek od godz. 17.00. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 16.30 - 18.00. Chorych odwiedzimy w piątek z posługą kapłańską w godzinach przedpołudniowych. Wymiana bilecików członków Honorowej Straży NSPJ w piątek, podczas mszy świętej. Dodatkowa msza święta o godz. 9.30. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca o godz. 8.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Taca z najbliższej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Gościć będziemy księdza kleryka naszego Seminarium, który w imieniu całej wspólnoty seminaryjnej pragnie wyrazić wdzięczność za ofiary składane na rzecz utrzymania Seminarium. Do puszek zaś przed kościołem zbierane będą ofiary na rzecz Kościoła na Wschodzie. W sposób szczególny w najbliższą niedzielę modlić się też będziemy w intencji tego Kościoła.

6. Dziękujemy parafianom rejonu Widacz za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej na godz. 11.00 parafian rejonu Borkówka.

7. W dniu 5 grudnia (sobota) w godz. od 9.00 do 12.00 w ramach V akcji „Święta z Uśmiechem” odbędzie się zbiórka artykułów żywnościowych w sklepach na terenie Brzozowa. Uczniowie z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Brzozowie pod opieką nauczycieli będą zbierali produkty żywnościowe, z których zostaną przygotowane paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących uczniów. Zachęcamy do przyłączenia się do w/w akcji.

8. W sobotę (5.12.) do naszej wspólnoty przybywa Święty Mikołaj. W „Białej Szkole” spodziewamy się Jego odwiedzin ok. godz.16.00, zaś „Biuro św. Mikołaja” będzie czynne w Białej Szkole już od godz. 14.00. Święty Mikołaj zaprasza też ministrantów, Dzieci Maryi i młodzież oazową.

9. Od najbliższej niedzieli (6.12) Nasza Młodzież Oazowa rozprowadzać będzie własnoręcznie przygotowane ozdoby świąteczne, z których zebrane fundusze zostaną przeznaczone na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych.

10. Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w zbiórkę mleka dla dzieci z Kamerunu.

11. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Grzegorza Federkiewicza. Polećmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie….

12. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym najbliższym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od majestatu Boga Trójjedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i Waszych świętych Patronów, wszystkim Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania, a w tym nowym roku duszpasterskim życzmy sobie odkrywania na nowo naszego dziecięctwa Bożego, uczestnikami którego staliśmy się w chwili przyjęcia chrztu świętego.

 
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 22.11.2015 PDF Drukuj Email

1. Dzisiaj o godz. 15.30 różaniec za zmarłych połączony z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i poświęcenie rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się w Kościele Adwent. Jest to czas, który ma nas przygotować na Święta Bożego Narodzenia i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności. Pierwsza msza święta w niedzielę w okresie adwentowym będzie tradycyjnie o godz. 6.00. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Nowe Życie w Chrystusie”. W ten rok duszpasterski wpisuje się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia i 1050 Rocznica Chrztu Polski, o czym przypomniał nam List Pasterski z dzisiejszej niedzieli.

3. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętych będzie obrzęd poświęcenia opłatków na stół wigilijny. Będzie je można nabyć już od najbliższej niedzieli. Opłatki będą wyłożone w kościele na tylnych stolikach, gdzie znajduje się i prasa katolicka.

4. Na dzisiejszą niedzielę na godz.11.00 Liturgię Słowa przygotowali członkowie chóru parafialnego, a na godz.12.15 Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Dziękujemy im za aktywny udział w liturgii mszy świętej, zaś na najbliższą niedzielę o przygotowanie Liturgii Słowa także na godz. 11.00 prosimy parafian rejonu Widacz.

5. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się 6.12.2015 a zakończą w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8.12). Poprowadzi je ks. Tadeusz Musz – Rektor Seminarium Duchownego Księży Michalitów.

6. Jak było ogłaszane przypominamy, iż w naszej Archidiecezji prowadzona jest przez diakonię misyjną Ruchu Światło – Życie zbiórka mleka w proszku dla noworodków i dzieci do drugiego roku życia w Kamerunie. W naszym kościele przed ołtarzem wystawiony jest taki kosz, gdzie można składać mleko i do puszki dowolne datki na przesłanie tych darów.

7. We Wtorek (24.11) na Mszę Świętą wieczorną o godz. 18.00 i krótkie spotkanie formacyjne po Mszy Świętej zapraszamy jako obowiązkowe Kandydatów do Bierzmowania Młodzież klas II Gimnazjum!

8. Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was pokrzepię (Mt11,28). Młodzież oazowa naszej parafii bardzo serdecznie zaprasza wszystkich parafian na Wieczór Chwały, który odbędzie się w piątek (27.11) po Mszy świętej wieczornej w Kościele.

9. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Annę Wacławską, zaś 12 listopada została pochowana na cmentarzu w Orzechówce śp. Elżbieta Wójtowicz. Polećmy dusze zmarłych Boże Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

10. Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga Trójjedynego. Opieki naszej Pani Brzozowskiej, świętego Józefa oraz Waszych świętych Patronów. Życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół. Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 90