mosShowHead();
 
 
 
wtorek, 09 lutego 2016
 
 
aktualności
Intencje
Ogłoszenia parafialne
Aktualności parafialne
Sakramenty
Zdjęcia z wydarzeń
Kamerka
parafia
Kapłani
Grupy duszpasterskie
Historia parafii
Świątynia
Kapituła Kolegiacka
Budynek Kolegium
lso
Informacje
Symbolika liturgiczna
Hymn ministrancki
Grupy
Terminy dyżurów
Kandydaci
Warto przeczytać
Biblioteka
Strony intenetowe
Czytelnia
Wizyta duszpasterska - kolęda
adres

36-200 Brzozów
ul. Pl.Grunwaldzki 2
tel. 13 43 416 34

NIP: 686-15-19-818
REGON: 040038951

Numer konta bankowego:
PEKAO S.A. I/O Brzozów
24124023241111000033147031


Ogłoszenia parafialne
5 NIEDZIELA ZWYKŁA - 7.02.2016 PDF Drukuj Email

1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii 40 – godzinne nabożeństwo Eucharystyczne wprowadzające nas bezpośrednio w okres Wielkiego Postu. Podczas każdej mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i  adoracja. Od godz. 13.30 do 15.30 zapraszamy do adoracji indywidualnej. O godz. 15.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Rozpoczynamy też w Kościele Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i gorącej modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych i ich rodziny. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.

2. Msze święte z kazaniami w poniedziałek i we wtorek o godz. 6.30; 16.00 i 18.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w poniedziałek i we wtorek do prywatnej adoracji po porannej mszy świętej na głównym ołtarzu. Poświęćmy ten czas dla Pana Jezusa ukrytego w tym Najświętszym Sakramencie. We wtorek o godz. 18.00 uroczyste zakończenie nabożeństw z udziałem księży z naszego dekanatu. Mszy świętej o godz. 18.00 przewodniczyć będą Ojcowie Jezuici ze Starej Wsi. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej mszy świętej, podczas której dziękować będziemy dobremu Bogu za 90 lat życia Ks. Infułata Juliana.

3. Najbliższa środa, to Środa Popielcowa. Z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę na chrzcie świętym. W  Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast ilościowy, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60- tego.

4.  Msze święte w Środę Popielcową połączone z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz.6.30; 9.30; 16.00; 18.00. Na mszy świętej o godz. 18.00 modlitwą ogarniać będziemy ofiary Katynia i tragedii Smoleńskiej. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu dla dorosłych o godz.: 7.00 i 17.30, zaś dla dzieci o  godz. 15.30.

6. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00 i 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w tych nabożeństwach pasyjnych. Za odprawienie Drogi Krzyżowej, czy uczestnictwo w Gorzkich Żalach zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Taki odpust można również zyskać w piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii świętej przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy „O doby i najsłodszy Jezu”.

7. Taca zbierana w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

8. W soboty i niedziele Wielkiego Postu po mszy świętej wieczorowej o godz.19.00 odbywają się w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie. Pierwsza katecheza w najbliższą niedzielę o godz. 19.00 w kościele.

9. W najbliższy czwartek (11.02) wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to światowy Dzień Chorego.  Dzień szczególnej modlitwy w intencji chorych, a zarazem szczególna okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości. Msza święta z kazaniem, obrzęd Sakramentu Namszczenia Chorych i nabożeństwo w intencji osób chorych z błogosławieństwem indywidualnym na wzór błogosławieństwa z Lourdes będzie o godz. 10.00. Zapraszamy wzorem lat ubiegłych.

10. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu( 14.02) zapraszamy na mszę świętą o godz.12.15 dzieci klas III wraz z rodzicami. Podczas mszy świętej będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia i wręczenia książeczek komunijnych.

11. Dziękujemy parafianom rejonu Potok za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godzinę 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej parafian rejonu Zdrój.

12. Taca z najbliższej niedzieli jest tacą inwestycyjną. Za składane ofiary składamy serdeczne „ Bóg zapłać”.

13. Kino Sokół w Brzozowie zaprasza na film „Bernadetta cud Lourdes” w dniach od 5.02 – 11.02.2016 o  godz.15.30.

14. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Romana Buczka i Bolesławę Kosztyła. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

15. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Bożej, Świętego Józefa i Waszych Świętych Patronów. Życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i przyjaciół, a Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

 
4 NIEDZIELA ZWYKŁA - 31.01.2016 PDF Drukuj Email

1. Dzisiaj po mszy świętej o godz.16.00 (czyli ok. godz. 17.00) zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego, harcerzy i solistów. Po zakończonym koncercie spotkanie doroczne dla Członków Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej i Chóru. Z racji koncertu wyjątkowo nie będzie dzisiaj o godz. 15.30 nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia.

2. We wtorek (2.02) święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze święte o godz. 6.30, 9.30, oraz po południu o godz.16.00 i 18.00. W czasie mszy świętej poświęcenie gromnic. Bardzo prosimy o zabezpieczenie gromnic przed skapywaniem wosku, aby nie pobrudzić ławek i posadzki. Z tyłu za ławkami na stoliku będą wyłożone kołnierzyki, które będzie można nałożyć na Gromnicę, a po skończonej mszy świętej położyć w tym samym miejscu. Bardzo o to prosimy. W tym dniu w sposób szczególny w naszych modlitwach polecamy wszystkie osoby konsekrowane, a zwłaszcza siostry zakonne, które posługują w naszej parafii. Taca przeznaczona jest na klasztory kontemplacyjne.

3. W środę (3.02) w liturgii Kościoła wspominamy św. Błażeja. W czasie mszy świętych poświęcenie jabłek. W piątek (5.02) wspomnienie św. Agaty. W czasie mszy świętych obrzęd błogosławieństwa soli, chleba i wody.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek godzina święta od godz. 17.00 – 18.00. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 16.00 – 18.00.

5. W pierwszy piątek miesiąca wymiana bilecików członków Honorowej Straży NSPJ podczas każdej mszy świętej. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w godzinach przedpołudniowych.

6. W sobotę (6.02) o godz. 8.45 nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca z mszą świętą o godz. 9.30. Zachęcamy do praktykowania pierwszych sobót miesiąca w duchu wynagradzania Niepokalanemu Sercu NMP.

7. Dziękujemy parafianom rejonu Podlesie za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej parafian rejonu Potok.

8. W najbliższą niedzielę (7.02) rozpoczynamy 40–to godzinne nabożeństwo Eucharystyczne przygotowujące nas bezpośrednio na czas Wielkiego Postu. Podczas każdej mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. o godz. 16.00 z udziałem członków Cechu Rzemiosł Różnych.

9. W najbliższy wtorek zapraszamy na mszę świętą o godz.18.00 i próbę przed bierzmowaniem uczniów klas III Gimnazjum, zaś w piątek na mszy świętej wieczorowej o godz. 18.00 odbędzie się obrzęd poświęcenia i nałożenia krzyży. Na tę mszę świętą zapraszamy także rodziców uczniów klas III. Rodzice nałożą krzyże swoim dzieciom.

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Zofię Musiałek, Henryka Wojdanowskiego i Wiesława Surowa, zaś jutro o godz. 14.00 w kościele parafialnym odbędzie się pogrzeb śp. Romana Buczka – taty naszego rodaka ks. Łukasza. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...

11. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Bożej, Świętego Józefa i Waszych Świętych Patronów. Życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i przyjaciół, a Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 95