mosShowHead();
 
 
 
wtorek, 25 listopada 2014
 
 
aktualności
Intencje
Ogłoszenia parafialne
Aktualności parafialne
Sakramenty
Zdjęcia z wydarzeń
Kamerka
parafia
Kapłani
Grupy duszpasterskie
Historia parafii
Świątynia
Kapituła Kolegiacka
Budynek Kolegium
lso
Informacje
Symbolika liturgiczna
Hymn ministrancki
Grupy
Terminy dyżurów
Kandydaci
Warto przeczytać
Biblioteka
Strony intenetowe
Czytelnia
Wizyta duszpasterska - kolęda
adres

36-200 Brzozów
ul. Pl.Grunwaldzki 2
tel. 13 43 416 34

NIP: 686-15-19-818
REGON: 040038951

Numer konta bankowego:
PEKAO S.A. I/O Brzozów
24124023241111000033147031


Ogłoszenia parafialne
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 23.11.2014 PDF Drukuj Email

1. Dzisiaj o godz. 15.30 różaniec za zmarłych połączony z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu.Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się w Kościele Adwent. Jest to czas, który ma nas przygotować na Święta Bożego Narodzenia i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności. Pierwsza msza święta w niedzielę w okresie adwentowym będzie tradycyjnie o godz. 6.00.

3. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętych będzie obrzęd poświęcenia opłatków na stół wigilijny. Będzie je można nabyć już od najbliższej niedzieli. Opłatki będą wyłożone w kościele na tylnych stolikach, gdzie znajduje się i prasa katolicka.

4. Dziękujemy parafianom rejonu Zdrój za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej na godz. 11.00 parafian rejonu Widacz.

5. Dyrekcja Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Brzozowie informuje, że w najbliższą sobotę (29.11) w godzinach od 9.00 do 12.00, w sklepach spożywczych na terenie Brzozowa, będzie organizowana akcja charytatywna przez uczniów Gimnazjum Nr 1 w Brzozowie. Celem akcji jest pomoc uczniom z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

6. Również w najbliższą sobotę (29.11) Koło przyjaciół Radia Maryja z Grabownicy organizuje pielgrzymkę do Torunia z okazji 23 rocznicy istnienia Radia Maryja i dziękczynienia za dar kanonizacji św. Jana Pawła II. Są jeszcze wolne miejsca. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się ze szczegółami umieszczonymi na plakacie wywieszonym w gablocie przed kościołem.

7. Przypominamy, że do 27.11.2014r. trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego organizowana przez fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zachęcamy do włączenia się w realizację tego pięknego dzieła. Sprzęt ten składamy na placu kościelnym przy zakrystii.

8. Na cmentarzu parafialnym w Pakoszówce w minionym tygodniu został pochowany nasz parafianin śp. Lucjan Wojtowicz. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

9. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym najbliższym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od majestatu Boga Trójjedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i Waszych świętych Patronów, wszystkim Gościom szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania, a dzisiaj w Dniu Pańskim radosnych spotkań w gronie najbliższych, przyjaciół, sąsiadów i błogosławionego odpoczynku.

 
XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 16.11.2014 PDF Drukuj Email

1. Dzisiaj Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej połączona z modlitwą za zmarłych o godz.15.15. Taca przeznaczona na potrzeby naszej Archidiecezji.

2. We wtorek (18.11) zapraszamy na mszę świętą na godz. 18.00 i spotkanie formacyjne uczniów klas III Gimnazjum. Także we wtorek po mszy świętej wieczorowej będą mieli swoje spotkanie miesięczne członkowie Honorowej Straży NSPJ.

3. Najbliższa niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Na mszy świętej o godz. 9.30 dotychczasowi kandydaci na ministrantów zostaną uroczyście włączeni do Służby Liturgicznej Ołtarza.

4. Dziękujemy parafianom rejonu Potok za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej na godz. 11.00 parafian rejonu Zdrój.

5. Papieskie Stowarzyszenie Kirche In Not (Pomoc Kościołowi w Potrzebie) przeprowadzi na terenie Archidiecezji Przemyskiej w dniach od 18 listopada – 13 grudnia 2014 r. zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (telewizory, komputery, monitory, lodówki, pralki itp.). Jest to akcja która obejmuje wszystkie diecezje w Polsce. Jej celem jest pozyskanie jak największej ilości zużytego sprzętu i w ten sposób zdobycie środków, dzięki którym Kirche In Not (Pomoc Kościołowi w Potrzebie) służy pomocą Kościołowi misyjnemu (budowane są szkoły, szpitale, kaplice, studnie). Z zebranych funduszy wspierane są również wspólnoty kościoła prześladowanego i klasztory kontemplacyjne. Zbiórka ma także wymiar edukacyjny i ekologiczny. Już od jutra można taki sprzęt składać na placu kościelnym od strony zakrystii. Zbiórka będzie trwać do 27.11.2014 r. Zachęcamy, aby dobrze przepatrzeć komórki, garaże i inne pomieszczenia i wesprzeć to bardzo szlachetne dzieło.

6. Zarząd Fundacji Promocji Zdrowia na rzecz Szpitala Specjalistycznego Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie zaprasza na bezpłatne badania z zakresu profilaktyki chorób nowotworowych w dniu 22.11 (najbliższa sobota) w godz.9.00 – 12.30. Poradnie specjalistyczne – Pawilon „C”. Będą to porady specjalistów onkologów- profilaktyka raka piersi, gruczołu krokowego oraz cytologia (Poradnia dla Kobiet pawilon „A”). Na badania nie potrzeba skierowania.

7. W dniach od 21.11. – 25.11.2014 r. Kino „Sokół” w Brzozowie zaprasza na film KAROLINA. Stulecie męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkównej jest okazją, aby poznać lub odkryć na nowo tę wyjątkową postać szesnastoletniej dziewczyny, która w obronie swojej wolności i godności stoczyła heroiczną walkę z rosyjskim żołnierzem. Szczegóły o tym filmie na plakacie wywieszonym w gablocie przed kościołem. Gorąco zachęcamy do obejrzenie tego fabularnego filmu. Cena biletu 14zł.

8. W minionym tygodniu na cmentarzu w Golcowej została pochowana śp. Helena Śmigiel, która ostatnie lata swojego życia przeżyła w naszej parafii. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…

9. Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga Trójjedynego. Opieki naszej Pani Brzozowskiej, świętego Józefa, oraz Waszych świętych Patronów. Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania, a dzisiaj w Dniu Pańskim życzymy Wam wszystkim radosnych spotkań w gronie najbliższych, przyjaciół, sąsiadów i błogosławionego odpoczynku.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 63