mosShowHead();
 
 
 
sobota, 30 kwietnia 2016
 
 
aktualności
Intencje
Ogłoszenia parafialne
Aktualności parafialne
Sakramenty
Zdjęcia z wydarzeń
Kamerka
parafia
Kapłani
Grupy duszpasterskie
Historia parafii
Świątynia
Kapituła Kolegiacka
Budynek Kolegium
lso
Informacje
Symbolika liturgiczna
Hymn ministrancki
Grupy
Terminy dyżurów
Kandydaci
Warto przeczytać
Biblioteka
Strony intenetowe
Czytelnia
Wizyta duszpasterska - kolęda
adres

36-200 Brzozów
ul. Pl.Grunwaldzki 2
tel. 13 43 416 34

NIP: 686-15-19-818
REGON: 040038951

Numer konta bankowego:
PEKAO S.A. I/O Brzozów
24124023241111000033147031


Ogłoszenia parafialne
5 NIEDZIELA WIELKANOCNA - 24.04.2016 PDF Drukuj Email

1. Dzisiaj z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Kościół Katolicki w Europie wspiera Ukrainę poprzez zbiórkę pieniężną. W naszej Archidiecezji jest to zbiórka do puszek przed kościołami. Za złożone ofiary składamy szczere podziękowanie.

2. We wtorek (25.04) przeżywamy liturgiczne święto św. Marka Ewangelisty, zaś w piątek (29.04) święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

3. W najbliższą niedzielę (1.05) podczas mszy świętych adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś po południu o godz. 15.30 nabożeństwo majowe. Serdeczne zapraszamy do uczestnictwa w tych pięknych nabożeństwach ku czci NMP.

4. Dziękujemy parafianom rejonu Horybek za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę, zaś o przygotowanie liturgii mszy świętej na najbliższą niedzielę na godz. 11.00 prosimy parafian rejonu Podlesie. Msza święta o godz. 12.15 w najbliższą niedzielę sprawowana będzie w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej z ich udziałem.

5. Prosimy o zapamiętanie: w niedzielę (8.05) z racji Uroczystości I Komunii Świętej o godz. 11.00 nie będzie mszy świętej o godz. 12.15.

6. Urząd Miejski w Brzozowie informuje, że w dniu 28.04.2016r. z terenu miasta Brzozowa będą odbierane odpady wielkogabarytowe oraz sprzęt elektryczny i elektroniczny. Odbiór wymienionych odpadów odbywać się będzie poprzez wystawienie ich przez mieszkańców w miejscach dotychczasowego odbioru odpadów. Odpady wystawiamy do godz. 7.00.

7. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Brzozowie informuje, że w dniu 26.04.2016r. w późnych godzinach nocnych nastąpi płukanie i dezynfekcja sieci wodociągowej na terenie miasta Brzozowa. Z tego powodu następnego dnia na końcówkach wodociągu może wystąpić zmętnienie wody bądź też wyczuwalny zapach chloru. Za te utrudnienia Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej przeprasza.

8. Od jutra (25.04) w naszym kościele prowadzić będziemy prace związane z impregnacją posadzki. Bardzo prosimy, aby nie wchodzić na te pola posadzki, które będą ogrodzone taśmami. Prace potrwają do końce tygodnia.

9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Ludmiłę Tereszkiewicz i Barbarę Bielawską zamieszkałą ostatnio w Rybniku. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

10. Wszystkim Solenizantom (w tym naszemu ks. Markowi), Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i przyjaciół przenikniętych radością Paschalną.  Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

 
4 NIEDZIELA WIELAKNOCNA - 17.04.2016 PDF Drukuj Email

1. Gościmy w naszej parafii ks. Ryszarda Halwę, który głosi kazania na temat świętości życia, a przed kościołem rozprowadza książki i inne materiały. Zachęcamy do zapoznania się z publikacjami.

2. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna on Tydzień Modlitw o Powołania do służby w kościele. Dzisiaj Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej połączona ze zmianą tajemnic róż różańcowych o godz. 15.15.

3. W tym tygodniu zapraszamy na mszę świętą na godz. 18.00 i spotkania formacyjne przygotowujące do sakramentu bierzmowania uczniów Gimnazjum (we wtorek – klasy I, zaś w środę – klasy II).

4. W środę 20 kwietnia po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie grupę biblijno – modlitewną.

5. W sobotę przypada liturgiczna Uroczystość św. Wojciecha Patrona Polski.

6. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży, zaś w niedzielę 24 kwietnia w kościołach w całej Europie zostanie przeprowadzona zbiórka na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Poinformował o niej papież Franciszek, który wystąpił z tą inicjatywą. „W szczególności myślę o dramacie tych, którzy znoszą konsekwencje przemocy na Ukrainie: o tych, którzy przebywają na ziemi wstrząsanej zbrojnym konfliktem, który spowodował już wiele tysięcy zabitych oraz o tych – a jest ich ponad milion, – którzy musieli ją opuścić z powodu trwającej tam poważnej sytuacji„ – mówił Franciszek. W naszej Archidiecezji będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek przed kościołami.

7. Dziękujemy parafianom rejonu Szpital za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę, zaś o przygotowanie liturgii mszy świętej na najbliższą niedzielę na godz. 11.00 prosimy parafian rejonu Horybek.

8. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Bogumiłowi Kundzierewiczowi za prace wykonane przy bramach i furtkach ogrodzenia kościelnego oraz przy drzwiach kościelnych. Bóg zapłać.

9. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i przyjaciół przenikniętych radością Paschalną.  Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 100