mosShowHead(); ";} ?>
 
 
 
poniedziałek, 24 października 2016
 
 
aktualności
Intencje
Ogłoszenia parafialne
Aktualności parafialne
Sakramenty
Zdjęcia z wydarzeń
Kamerka
parafia
Kapłani
Grupy duszpasterskie
Historia parafii
Świątynia
Kapituła Kolegiacka
Budynek Kolegium
lso
Informacje
Symbolika liturgiczna
Hymn ministrancki
Grupy
Terminy dyżurów
Kandydaci
Warto przeczytać
Biblioteka
Strony intenetowe
Czytelnia
Wizyta duszpasterska - kolęda
adres

36-200 Brzozów
ul. Pl.Grunwaldzki 2
tel. 13 43 416 34

NIP: 686-15-19-818
REGON: 040038951

Numer konta bankowego:
PEKAO S.A. I/O Brzozów
24124023241111000033147031


Ogłoszenia parafialne
30 NIEDZIELA ZWYKŁA -23.10.2016 PDF Drukuj Email

1. Dzisiaj rozpoczyna się tydzień misyjny. Modlitwą i ofiarą wspomagamy misjonarzy. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na misje. Nabożeństwo różańcowe o godz.15.30. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu młodzież rozprowadza przed kościołem nasze parafialne kalendarze, złożone ofiary z tego tytułu stanowią fundusz młodzieżowy, który wspiera uczestnictwo w rekolekcjach wakacyjnych.

2.W najbliższy wtorek o godz. 10.00 Msza święta dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego o godz. 10.00, zaś w środę o godz. 11.00 msza święta z udziałem diabetyków.

3. W piątek zakończenie nabożeństw różańcowych dla dzieci połączone z mszą świętą o godz. 16.00, a po mszy świętej wręczenie nagród i upominków dla dzieci, które brały udział w konkursie różańcowym. W kaplicy NSPJ zrobiona jest wystawa różańców wykonanych przez uczniów Szkoły Podstawowej. Zapraszamy do oglądnięcia pracy uczniów.

4. W piątek zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, Mszę świętą i spotkanie formacyjne uczniów klas I Gimnazjum.

5. Dziękujemy parafianom rejonu Podlesie za przygotowanie liturgii Mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz.11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii Mszy świętej parafian rejonu Potok.

6. Wzorem lat ubiegłych wyłożone zostały na stoliku pomiędzy ławkami kartki wypominkowe. Zmarłych wspomnianych w Wypominkach w miesiącu listopadzie polecać będziemy Bożemu Miłosierdziu w modlitwie różańcowej. Pamiętajmy o porządkach robionych na grobach naszych bliskich zmarłych. Śmieci umieszczajmy w kontenerach, nie podrzucajmy na groby sąsiednie. Bardzo o to prosimy. Zadbajmy też o groby opuszczone, których nie ma kto uporządkować i zapalić światła. W tym tygodniu prosimy, aby skorzystać ze spowiedzi świętej z racji Uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienia wiernych zmarłych, aby uzyskać i ofiarować przypisane odpusty za naszych zmarłych. Prosimy nie odkładać tej spowiedzi na ostatnią chwilę.

7. Przypominamy, że w dniu 25 października w Starej Wsi na parkingu Straży Pożarnej zbierana będzie makulatura od rana do godz. 11.00 z racji Tygodnia Misyjnego.

8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś. p. Henryka Wojnara i Stanisława Rachwalskiego. Dusze wspomnianych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

9. Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga Trójjedynego. Opieki naszej Pani Brzozowskiej, świętego Józefa oraz Waszych świętych Patronów. Życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół. Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

 
29 NIEDZIELA ZWYKŁA - 16.10.2016 PDF Drukuj Email

1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe połączone ze zmianą tajemnic róż różańcowych i Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej o godz. 15.15. Dzisiaj też o godz. 14.30 wyruszy nasza parafialna Pielgrzymka do Matki Miłosierdzia w Starej Wsi. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Naszą modlitwą obejmijmy Ks. Abpa Józefa Michalika w dniu Jego święceń kapłańskich. Przed kościołem nasza młodzież rozprowadza kalendarze parafialne. Minimalna cena to 7zł. Dzisiaj też o godz. 16.00 w Domu Strażaka w Grabownicy spotkanie wspomnieniowe o Kazimierzu Michańczyku, na które zaprasza Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Grabownica.

2. Jutrzejszy różaniec o godz. 17.30 ofiarowany będzie w intencji obrony życia poczętego, a poprowadzą Kręgi Domowego Kościoła.

3. W najbliższy wtorek (18.10)wypada liturgiczne święto św. Łukasza. W tym dniu szczególnie modlimy się w intencji służby zdrowia. Po mszy świętej wieczorowej spotkanie Akcji Katolickiej

4. W najbliższą środę (19.10) o godz. 14.00 msza święta w naszej Kolegiacie z racji Patrona Powiatu Brzozowskiego bł. ks. Jerzego Popiełuszki, zaś w czwartek (20.10) o godz. 12.30 msza święta Jubileuszowa 70-lecia Urzędu Stanu Cywilnego i 50-lecia pożycia małżeńskiego.

5. W tym tygodniu zapraszamy do kościoła na godz. 17.30 gimnazjalistów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. W środę zapraszamy uczniów klas III, w czwartek uczniów klas II.

6. W sobotę wspominamy w liturgii Kościoła św. Jana Pawła II. Jest to dzień pielgrzymki do Przemyskiej Archikatedry członków Dzieła Pomocy Powołaniom. Wyjazd indywidualnie. Rozpoczęcie spotkania o godz. 9.30.

7. Dziękujemy parafianom rejonu Horybek, za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej na godz. 11.00 parafian rejonu Podlesie.

8. Od najbliższej niedzieli rozpoczyna się w Kościele Tydzień Misyjny.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Prosimy też zwracać uwagę na cenę czasopism katolickich, bo co kwartał musimy dopłacać do prasy i czasopism znaczną kwotę pieniężną.

10. W dniach od 21.10 – 23.10.2016r w Miejscu Piastowym odbędą się Rekolekcje Trzeźwościowe. Szczegółowe informacje na plakacie umieszczonym w gablocie przed kościołem.

11. W dniu 25 października w Starej Wsi na parkingu Straży Pożarnej zbierana będzie makulatura od rana do godz. 11.00 z racji Tygodnia Misyjnego.

12. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Mirosława Kusaka i Tadeusza Kłopotowskiego. Dusze wspomnianych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

13. Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga Trójjedynego. Opieki naszej Pani Brzozowskiej, świętego Józefa oraz Waszych świętych Patronów. Życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół. Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 113