mosShowHead(); ";} ?>

Numer konta bankowego:
PEKAO S.A. I/O Brzozów

26 NIEDZIELA ZWYKŁA - 25.09.2016 PDF Drukuj Email

1. Dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary do puszek z przeznaczeniem dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech. Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.30. Zapraszamy.

2. We czwartek przeżywamy liturgiczne święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

3. W najbliższą sobotę (1.10) początek nabożeństw październikowych. W dni powszednie nabożeństwa różańcowe o godz.17.30, zaś w niedzielę o godz. 15.30. Dzieci szkolne będą miały swój różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 15.30. Przypominamy, że za odmówienie Różańca zyskuje się odpust zupełny, ilekroć Różaniec odmawia się w kościele, w kaplicy publicznej, w rodzinie, społeczności zakonnej czy innej wspólnocie zebranej dla realizacji wzniosłych celów. Odpust ten można zyskać pod zwykłymi warunkami tzn.: wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź i Komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten zyskuje się raz na dzień.

4. W najbliższą sobotę nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca. Początek nabożeństwa o godz. 8.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Dziękujemy parafianom rejonu Podwale, Kopernika 1,3 i Bielawskiego 2 za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej na godz. 11.00 parafian rejonu Kopernika 5,7,9.

6. W najbliższą niedzielę podczas mszy świętych adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Annę Miksiewicz. Duszę zmarłej polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie….

8. Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga Trójjedynego. Opieki naszej Pani Brzozowskiej, świętego Józefa oraz Waszych świętych Patronów. Życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół. Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA - 18.09.2016 PDF Drukuj Email

1. Dzisiaj nabożeństwo popołudniowe- Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej i zmiana tajemnic róż różańcowych o godz. 15.15. Dzisiaj też przypada niedziela środków społecznego przekazu. Taca przeznaczona jest na radio diecezjalne.

2. W środę (21.09) w liturgii Kościoła przeżywamy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

3. Dziękujemy parafianom rejonu Sokół za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej na godz. 11.00 parafian rejonu Podwale, Kopernika 1,3 i Bielawskiego 2.

4. W tym tygodniu swoje spotkania formacyjne mają: Akcja Katolicka we wtorek po mszy świętej wieczorowej i Honorowa Straż NSPJ w środę również po mszy świętej wieczorowej.

5. W tym tygodniu udają się do Seminarium Duchownego nasi klerycy, aby podjąć kolejny rok studiów teologiczno – filozoficznych. Dziękujemy im za wszelką okazaną pomoc i życzymy im Bożego błogosławieństwa na drodze formacji intelektualno – duchowej w pięknym przygotowaniu się do kapłaństwa.

6. Przypominamy, że w najbliższą sobotę (24.09) w Komborni będzie miała miejsce doroczna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca. Chętni na Pielgrzymkę mogą zapisać się jeszcze dzisiaj. Zachęcamy do udziału tym bardziej, że w parafii mamy 50 grup różańcowych. Informacja dla wyjeżdżających – wyjazd z przystanku PKS o godz. 9.00.

7. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka i włoskiej Caritas o modlitwę i pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech, Konferencja Episkopatu Polski zachęca do przeżywania niedzieli, 18 września 2016 r. jako dnia solidarności z ofiarami kataklizmu oraz do zbiórki do puszek dla poszkodowanych. 24 sierpnia 2016 roku trzęsienie ziemi o sile 6,2 stopni w skali Richtera niemal zrównało z ziemią miasto Pescara del Tronto, zniszczyło dużą część miast Amatrice i Accumoli oraz wielu okolicznych miejscowości. W ciągu 3 godzin po wstrząsie głównym doszło do ponad 40 wstrząsów wtórnych, w tym wielu powyżej 5 stopni w skali Richtera. Zginęło ponad 300 osób, ponad 3000 zostało zostało rannych i bez dachu nad głową. Kościół w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi. Wsparcie ofiarom kataklizmu możemy wyrazić poprzez modlitwę oraz ofiary składane do puszek w kościołach. W nasze parafii brzozowskiej taką zbiórkę dowolnych ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych przeprowadzimy w najbliższą niedzielę (25.09) przed kościołem.

8. Urząd Miejski w Brzozowie informuje, że w dniu 22 września 2016r z terenu miasta Brzozowa będą odbierane odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Odbiór odbywać się będzie poprzez wystawienie ich przez mieszkańców w miejscach dotychczasowego odbioru odpadów do godz. 7.00.

9. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Adama Pakieta. Duszę zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie….

10. Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga Trójjedynego. Opieki naszej Pani Brzozowskiej, świętego Józefa oraz Waszych świętych Patronów. Życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół. Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>