mosShowHead();

Numer konta bankowego:
PEKAO S.A. I/O Brzozów

4 NIEDZIELA ZWYKŁA - 1.02.2015 PDF Drukuj Email

1. Zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem w pierwsze niedziele miesiąca do października, w miejsce kazań i homilii, prowadzona będzie na zakończenie mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin. Dzisiaj zapraszamy na godz.17.00 na koncert kolęd w wykonaniu chóru parafialnego, harcerzy i młodzieży.

2. Jutro (2.02) święto Ofiarowania Pańskiego. Msze święte o godz. 6.30, 9.30, 11.00 oraz po południu o godz.16.00 i 18.00. W czasie mszy świętej poświęcenie gromnic. Bardzo prosimy o zabezpieczenie gromnic przed skapywaniem wosku, aby nie pobrudzić ławek i posadzki. Z tyłu za ławkami na stoliku będą wyłożone kołnierzyki, które będzie można nałożyć na Gromnicę, a po skończonej mszy świętej położyć w tym samym miejscu. Bardzo o to prosimy. W tym dniu w sposób szczególny w naszych modlitwach polecamy wszystkie osoby konsekrowane, a zwłaszcza siostry zakonne, które posługują w naszej parafii. Taca przeznaczona jest na klasztory kontemplacyjne.

3. We wtorek (3.03) w liturgii Kościoła wspominamy św. Błażeja. W czasie mszy świętych poświęcenie jabłek. W czwartek (5.02) wspomnienie św. Agaty. W czasie mszy świętych obrzęd błogosławieństwa soli, chleba i wody.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek godzina święta od godz. 17.00 – 18.00. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 16.00 – 18.00.

5. W pierwszy piątek miesiąca wymiana bilecików członków Honorowej Straży NSPJ podczas każdej mszy świętej. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w godzinach przedpołudniowych.

6. W sobotę (7.02) o godz. 8.45 nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca z mszą świętą o godz. 9.30. Zachęcamy do praktykowania pierwszych sobót miesiąca w duchu wynagradzania Niepokalanemu Sercu NMP.

7. Dziękujemy parafianom rejonu Podlesie za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej parafian rejonu Potok.

8. Taca z najbliższej niedzieli (8.02) jest tacą inwestycyjną. Za złożony dar serca składamy już dzisiaj staropolskie „Bóg zapłać”.

9. W dniach od 17 do 26 lipca 2015 roku planowana jest autokarowa pielgrzymko – wycieczka do WŁOCH, jako dziękczynienie za dar Kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II. Jest to Pielgrzymka do Rzymu oraz innych sanktuariów znajdujących się we Włoszech. Zgłaszać można swój udział do końca marca. Od ilości uczestników uzależniony jest ten wyjazd. Zgłoszenia w zakrystii lub u ks. Pawła. Podajemy swoje dane: PESEL, Seria i numer dowodu osobistego, adres, numer telefonu kontaktowego. Szczegółowy plan tej Pielgrzymki umieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej.

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Barbarę Jaśkiewicz, oraz śp. Adama Laska. Polećmy ich dusz Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie….

11. Osobom Życia Konsekrowanego (szczególnie siostrom zakonnym posługującym w naszej parafii i w Caritasie w dniu ich święta i z racji Roku Życia Konsekrowanego), a także Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, czy sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i przyjaciół, a Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

3 NIEDZIELA ZWYKŁA - 25.01.2015 PDF Drukuj Email

1. W najbliższy czwartek zwyczajem lat poprzednich spotkanie opłatkowe członków Rady Parafialnej po mszy świętej wieczorowej. Zapraszamy.

2. W sobotę (31.01) próba scholi parafialnej w Białej Szkole o godz.10.30.

3. W najbliższą niedzielę (1.02) zapraszamy na godz. 17.00 na koncert kolęd w wykonaniu chóru parafialnego, scholi parafialnej, dzieci z „Caritas” i harcerzy.

4. Dziękujemy parafianom rejonu Horybek za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej parafian rejonu Podlesie.

5. Zakończyliśmy wizytę kolędową. Bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwość, serdeczność i gościnność. Dziękujemy rodzinom, które otworzyły drzwi swoich domów dla młodzieży, która przybędzie do naszego miasta, aby tutaj przeżywać Niedzielę Palmową. Dzięki Waszej otwartości kilkaset osób będzie miało możliwość przebywania w domach rodzinnych. „Gość w dom, Bóg w dom”. Dziękujemy za złożone ofiary z racji kolędy. Niech zaniesiona do Pana Boga nasza wspólna modlitwa i błogosławieństwo pozostawione w Waszych domach będzie z Wami każdego dnia w tym Nowym Roku Pańskim.

6. Dziękujemy również za przyjęcie Kolędników Misyjnych. Ofiary zebrane przez Kolędników zostaną przekazane na Centrum Misyjne.

7. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Brzozowie informuje, że w dniu 25.01.2015r w późnych godzinach nocnych nastąpi płukanie i dezynfekcja sieci wodociągowej na terenie miasta Brzozowa. Po wykonaniu tych czynności następnego dnia na końcówkach wodociągu może wystąpić zmętnienie wody bądź też wyczuwalny intensywny zapach chloru.

8. W kościele został znaleziony złoty kolczyk. Do odebrania jest w zakrystii.

9. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i przyjaciół, a Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>