mosShowHead();
 
 
 
sobota, 07 marca 2015
 
 
aktualności
Intencje
Ogłoszenia parafialne
Aktualności parafialne
Sakramenty
Zdjęcia z wydarzeń
Kamerka
parafia
Kapłani
Grupy duszpasterskie
Historia parafii
Świątynia
Kapituła Kolegiacka
Budynek Kolegium
lso
Informacje
Symbolika liturgiczna
Hymn ministrancki
Grupy
Terminy dyżurów
Kandydaci
Warto przeczytać
Biblioteka
Strony intenetowe
Czytelnia
Wizyta duszpasterska - kolęda
adres

36-200 Brzozów
ul. Pl.Grunwaldzki 2
tel. 13 43 416 34

NIP: 686-15-19-818
REGON: 040038951

Numer konta bankowego:
PEKAO S.A. I/O Brzozów
24124023241111000033147031


Ogłoszenia parafialne
2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 1.03.2015 PDF Drukuj Email

1. Dzisiaj w czasie mszy świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z adoracją w intencji rodzin i zbliżającego się Synodu, który poświęcony będzie sprawom rodziny. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 i 17.00. Zapraszamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach pasyjnych. Dzisiaj też przypada Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Msza święta w tej intencji sprawowana będzie o godz. 9.30 z udziałem Związku Strzeleckiego RP.

2. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne, zaś zbiórka do puszek na misje AD GENTES.

3. Od jutra do środy swoje rekolekcje wielkopostne przeżywać będą uczniowie Szkoły Podstawowej. Otoczmy ich swoją modlitwą.

4. W środę w liturgii Kościoła przeżywamy liturgiczne święto św. Kazimierza Królewicza.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Godzina święta w czwartek od godz. 17.00. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 16.00 – 18.00. W pierwszy piątek po zakończeniu każdej mszy świętej wymiana bilecików Honorowej Straży NSPJ. Dodatkowa msza święta w pierwszy piątek miesiąca o godz. 9.30. Pół godziny wcześniej modlitwa prowadzona przez członków Honorowej Straży NSPJ. Droga krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 7.00 i 17.30, zaś dla dzieci o godz. 15.30. Chorych odwiedzimy z posługą kapłańską w godzinach przedpołudniowych.

6. W najbliższą sobotę nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca połączone z mszą świętą o godz.8.45.

7. Taca z najbliższej niedzieli jest tacą inwestycyjną. Za składane ofiary na rzecz naszej świątyni poddawanej pracom remontowo – konserwatorskim składamy szczere „ Bóg zapłać”.

8. Dziękujemy parafianom rejonu Borkówka za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej parafian rejonu Rynek.

9. Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w czwartą niedzielę Wielkiego Postu (tj. 15.03). Rekolekcje poprowadzi ks. Artur Janiec, dyrektor Caritas naszej Archidiecezji. Droga krzyżowa ulicami miasta odbędzie się w piątek (20.03) a rozważania poprowadzą siostry zakonne Służebniczki.

10. Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Brzozowie, zaprasza na szkolenie z zakresu nowych zasad w przyznawaniu płatności bezpośrednich w 2015r, oraz Programu Obszarów Wiejskich 2014 – 2020, które odbędzie się w dniu 9 marca o godz. 10.00 w Sali obrad Starostwa Powiatowego w Brzozowie, a od 16 marca do 15 maja 2015r w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmowane są wnioski o przyznanie płatności na 2015r. Powyższe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń przy wejściu głównym do kościoła.

11. W dniu 3 marca (tj. wtorek) o godz.17.00 w Sali narad Urzędu Miejskiego w Brzozowie (ul. Armii Krajowej - I piętro) odbędzie się zebranie mieszkańców miasta. Zapraszają Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 1 i Nr 2 w Brzozowie. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń przed kościołem.

12. Burmistrz Brzozowa informuje, że kolejna darmowa dostawa jabłek na terenie Brzozowa odbędzie się 10 i 11 marca w godz. 9.00 – 14.00 na ul. Legionistów (stadion MOSIR).

13. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i przyjaciół, głębokich zamyśleń wielkopostnych, a Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

 
1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 22.02.2015 PDF Drukuj Email

1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 i 17.00. Zapraszamy do uczestniczenia w tym nabożeństwie pasyjnym. Uczestnicząc w Gorzkich Żalach zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze święte niedzielne o godz. 16.00 i 18.00 w okresie Wielkiego Postu z racji nabożeństw Gorzkich Żali są bez kazań, dlatego prosimy uczestników tych mszy świętych, aby mszę świętą łączyli z nabożeństwem Gorzkich Żali i wysłuchali kazania pasyjnego. Przypominamy, że kto chciałby wspomóc materialnie prześladowanych chrześcijan w Syrii i Iraku może to uczynić dzisiaj składając swój dar do puszek przed kościołem.

2. Przypominamy, że w soboty i niedziele Wielkiego Postu po mszy świętej wieczorowej odbywają się w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie.

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek dla dorosłych o godz. 7.00 i 17.30, zaś dla dzieci o godz. 15.30.

4. W najbliższą niedzielę (1.03) w całej Polsce zbierane będą przed kościołami ofiary do puszek na Fundusz Misyjny AD GENTES. W najbliższą niedzielę podczas mszy świętych adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji rodzin oraz zbliżającego się Synodu poświęconego sprawom rodziny.

5. Dziękujemy parafianom rejonu Widacz za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej parafian rejonu Borkówka. Także druga intencja mszy świętej w najbliższą niedzielę o godz. 11.00 sprawowana będzie w intencji mieszkańców Borkówki, Jakli Wielkiej i Jakli Małej.

6. Burmistrz Brzozowa informuje, że na terenie Brzozowa darmowa dostawa jabłek odbędzie się 24 lutego, oraz 9 i 11 marca w godz. od 10.00 – 14.00 na ul. Legionistów (stadion MOSIR). Każda rodzina może otrzymać jedną skrzynkę jabłek po uprzednim podpisaniu listy odbioru. Także Urząd Miejski w Brzozowie informuje, że w związku z możliwością uzyskania przez Gminę Brzozów dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Rzeszowie na zadanie z zakresu usuwania azbestu w roku 2015, posiadacze płyt azbestowo cementowych na swoich posesjach proszeni są o zgłoszenie tego faktu w Urzędzie Miejskim w Brzozowie (Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Komunalnej i Rolnictwa – wejście od budynku Restrukturyzacji) lub telefonicznie w terminie do 2 marca 2015r. Informacja znajduje się także na tablicy ogłoszeń przy wejściu głównym do kościoła.

7. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i przyjaciół, a Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 70