mosShowHead();
 
 
 
czwartek, 26 maja 2016
 
 
aktualności
Intencje
Ogłoszenia parafialne
Aktualności parafialne
Sakramenty
Zdjęcia z wydarzeń
Kamerka
parafia
Kapłani
Grupy duszpasterskie
Historia parafii
Świątynia
Kapituła Kolegiacka
Budynek Kolegium
lso
Informacje
Symbolika liturgiczna
Hymn ministrancki
Grupy
Terminy dyżurów
Kandydaci
Warto przeczytać
Biblioteka
Strony intenetowe
Czytelnia
Wizyta duszpasterska - kolęda
adres

36-200 Brzozów
ul. Pl.Grunwaldzki 2
tel. 13 43 416 34

NIP: 686-15-19-818
REGON: 040038951

Numer konta bankowego:
PEKAO S.A. I/O Brzozów
24124023241111000033147031


Ogłoszenia parafialne
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ - 22.05.2016 PDF Drukuj Email

1.Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 15.30.

2. We wtorek (24.05) Przedszkolaki z Przedszkola nr 2 w Brzozowie przy ul. Kopernika zapraszają wszystkie mamy do naszej brzozowskiej kolegiaty na godz. 17.30 na specjalny program poświęcony naszym mamom z okazji święta Dnia Matki.

3. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte będą o godz. 6.30, 8.00, uroczysta msza św. z procesją Eucharystyczną o godz. 9.30 oraz po południu msze św. o godz. 16.00 i 18.00. Procesja odbywać się będzie ulicami: 3 Maja, Kubasa, Bielawskiego i Mickiewicza. Pierwszy ołtarz na skrzyżowaniu dróg 3-go Maja i Kubasa. Prosimy o przygotowanie tego ołtarza przez parafian Rejon Kopernika 5,7,9, Osiedlowa i Asnyka Drugi ołtarz przy kapliczce przy ul. ks. Bielawskiego. Prosimy o przygotowanie tego ołtarza przez parafian Rejon Szpital.Trzeci ołtarz na przeciw budynku Prokuratury (przy ulicy Bielawskiego). Prosimy o przygotowanie tego ołtarza przez parafian Rejon Podwale, Kopernika 1,3. Czwarty ołtarz przy Poczcie. Prosimy o przygotowanie tego ołtarza przez parafian Rejon Mickiewicza. Dzieci pierwszokomunijne prosimy, aby w strojach komunijnych włączyły się czynnie do tej procesji (dziewczynki sypały kwiatki, zaś chłopcy dzwonili dzwonkami). Zapraszamy wszystkie małe dzieci, aby przy boku swoich rodziców brały udział w tej uroczystej procesji i również sypały kwiatki, dzwonili dzwonkami. Do dzieci zwracamy się z prośbą, aby przez całą Oktawę Bożego Ciała, jak najliczniej uczestniczyły w procesjach Eucharystycznych. Do dorosłych zwracamy się z prośbą, aby podczas Uroczystości Bożego Ciała, jak i przez całą Oktawę znalazły się osoby chętne do niesienia baldachimu, chorągwi, obrazów i figur. Te procesje Eucharystyczne niech będą wyrazem naszej żywej wiary i miłości do Jezusa obecnego pośród nas. Za pobożny udział w procesji Eucharystycznej podczas Uroczystości Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny. Dzieci sypiące kwiaty w Uroczystość Bożego Ciała będą miały próbę we wtorek o godz.16.00.

4. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej z racji Uroczystości Bożego Ciała. Spowiedź święta w środę od godz. 16.30. W Oktawie Bożego Ciała nabożeństwa połączone z procesją Eucharystyczną wokół kościoła o godz. 17.30

5.W piątek podczas mszy świętej wieczorowej będzie miał miejsce obrzęd włączenia kandydatów do służby liturgicznej ołtarza.

6. W najbliższą niedzielę ( 29.05) przeżywamy nasz odpust parafialny ku czci Matki Bożej Pocieszenia ( Matki Bożej Ognistej). Uroczystej sumie o godz. 12.15 przewodniczył będzie i kazanie wygłosi ks. Andrzej Barański- Proboszcz z Turzego Pola. Zapraszamy do wzięcia udziału w mszy świętej odpustowej połączonej z procesją o godz. 12.15. Msza święta o godz. 16.00 będzie z udziałem kanoników Kapituły Brzozowskiej, a kazanie wygłosi ks. Prałat Jan Kutyna – proboszcz z Krosna -Polanki. Nabożeństwo majowe będzie wyjątkowo po mszy świętej o godz. 16.00 i będzie połączone z procesją wokół kościoła. Prosimy zapamiętać tę zmianę.

7. O przygotowanie liturgii mszy świętej na najbliższą niedzielę wyjątkowo na godz. 12.15 prosimy parafian rejonu Widacz, a dzisiaj dziękujemy parafianom rejonu Zdrój za przygotowanie liturgii słowa.

8. W tym tygodniu zostaną odprawione dodatkowe msze święte rejonowe o godz. 19.00 ( we wtorek przy kapliczce – rejon Szpital, w sobotę– przy kapliczce na Jakli Wielkiej).

9. Od najbliższego piątku do niedzieli w Opactwie w Jarosławiu trwać będą rekolekcje dla członków Honorowej Straży NSPJ. Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.00 zaś zakończenie w niedzielę o godz. 14.00. Zachęcamy do uczestnictwa.

10.Diakonia Miłosierdzia Ruchu Światło – Życie Archidiecezji Przemyskiej organizuje zbiórkę chemii gospodarczej, chemii kosmetycznej, przyborów szkolnych i żywności długoterminowej dla Polaków mieszkających we wsi Łanowice w powiecie Lwowskim na Ukrainie. Wiele rodzin boryka się tam z biedą i niedostatkiem, a w polskiej szkole brakuje podstawowego wyposażenia niezbędnego do nauki. Trwający Rok Miłosierdzia niech pobudza nas do dobrych uczynków wobec bliźnich. Dary będą zbierane przez cały najbliższy tydzień. Kosz wystawiony będzie przed ołtarzem w kościele.

11. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś.p. Józefa Terleckiego zamieszkałego ostatnio w Krośnie i Stanisława Bielawskiego zamieszkałego ostatnio w Rybniku. Dusze wspomnianych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

12. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Tronu Boga Trójjedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy miłych spotkań przy dzisiejszym niedzielnym stole w gronie rodzinnym i przyjaciół. Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

 
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 15.05.2016 PDF Drukuj Email

1. Dzisiaj możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie  lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu”. Nabożeństwo majowe połączone ze zmianą tajemnic róż różańcowych o godz. 15.15. Przed kościołem zaś zbierane są podpisy "Stop aborcji”. Bardzo prosimy o włączenie się w zbieranie tych podpisów. Jako osoby wierzące nie możemy zachowywać się biernie, bo „kamienie wołać będą”. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na parafie szczególnie potrzebujące pomocy.

2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Msze święte z kazaniami będą o godz. 6.30, 9.30 i po południu o godz. 16.00 i 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa w mszach świętych. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

3. We wtorek (17.05) o godz. 9.30 w naszej Kolegiacie będą miały swoją mszę świętą Przedszkolaki  z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Brzozowie w 10 rocznicę nadania placówce imienia bł. S. Celestyny Faron. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, zaś w środę (18.05) mszę świętą o godz. 11.30 w naszej Kolegiacie będą mieć uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Brzozowie w dniu urodzin Patrona Szkoły św. Jana Pawła II. Po mszy świętej odbędzie  się krótki program muzyczno – słowny poświęcony Patronowi szkoły.

4. W czwartek przeżywamy liturgiczne święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.

5. W piątek (20.05) rocznica święceń bpa Stanisława Jamrozka, zaś w sobotę (21.05) w Katedrze Przemyskiej Ingres nowego Abp  Metropolity naszej Archidiecezji Adama Szala. Posługę nowego Metropolity Przemyskiego polecajmy w naszych modlitwach, jak również zapraszamy do wzięcia udziału w tych doniosłych uroczystościach. Ks. Bp. Stanisław Jamrozek w zaproszeniu do wszystkich diecezjan pisze "Na to ważne wydarzenie zapraszam kapłanów, osoby życia konsekrowanego, przedstawicieli ruchów, grup, stowarzyszeń kościelnych i wszystkich wiernych. Niech będą obecni członkowie Ruchu Światło-Życie, Kręgów Domowego Kościoła, Akcji Katolickiej, RAM-u, KSM-u i pozostałych grup parafialnych. Chorych proszę o modlitwę i duchową obecność, która będzie możliwa dzięki posłudze mediów katolickich. Zapraszam  zatem Was wszystkich, Siostry i Bracia, na to niezwykle ważne wydarzenie w życiu naszego lokalnego Kościoła. Niech będzie to dzień powszechnej modlitwy za nowego Pasterza i okazania mu naszej bliskości".

6.W najbliższą niedzielę – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.  O przygotowanie liturgii mszy świętej na godz. 11.00 prosimy parafian rejonu Zdrój, a dzisiaj dziękujemy parafianom rejonu Potok  za przygotowanie liturgii słowa.

7. Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za piękną pracę wykonaną we wnętrzu świątyni jak i na placu kościelnym. Bóg zapłać.

8. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Brzozowie zwraca się z informacją do rodziców dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, że w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym funkcjonują: Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Szkoła Przysposabiająca do Pracy. Uczniowie objęci są dodatkowymi zajęciami rewalidacyjnymi: psychoterapia, logoterapia, terapia pedagogiczna, integracja sensoryczna, muzykoterapia, biblioterapia, zajęcia korekcyjno – kompensacyjne, zajęcia plastyczno – manualne, terapia sportowa, hydromasaż i tomatis. Szkoła dysponuje też internatem. Ośrodek obejmuje opieką edukacyjną, wychowawczą i przygotowaniem do życia zawodowego i społecznego dzieci i młodzież niepełnosprawną intelektualnie zamieszkałą na terenie Powiatu Brzozowskiego.

9. W tym tygodniu o godz. 19.00 sprawowane będą msze święte i majówki w następujących rejonach: we wtorek – Rynek , w czwartek – Widacz ,w  piątek – Sokół.

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Zofię Frodyma. Duszę zmarłej polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

11.Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Tronu Boga  przez Jezusa naszego Pana i Zbawiciela w Duchu Świętym, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i przyjaciół przenikniętych radością Paschalną.  Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 102