mosShowHead();
 
 
 
piątek, 31 lipca 2015
 
 
aktualności
Intencje
Ogłoszenia parafialne
Aktualności parafialne
Sakramenty
Zdjęcia z wydarzeń
Kamerka
parafia
Kapłani
Grupy duszpasterskie
Historia parafii
Świątynia
Kapituła Kolegiacka
Budynek Kolegium
lso
Informacje
Symbolika liturgiczna
Hymn ministrancki
Grupy
Terminy dyżurów
Kandydaci
Warto przeczytać
Biblioteka
Strony intenetowe
Czytelnia
Wizyta duszpasterska - kolęda
adres

36-200 Brzozów
ul. Pl.Grunwaldzki 2
tel. 13 43 416 34

NIP: 686-15-19-818
REGON: 040038951

Numer konta bankowego:
PEKAO S.A. I/O Brzozów
24124023241111000033147031


Ogłoszenia parafialne
17 NIELA ZWYKŁA - 26.07.2015 PDF Drukuj Email

1. Dzisiaj z racji liturgicznego wspomnienia św. Joachima i Anny modlitwą obejmujemy naszych rodziców i wszystkie osoby w jesieni wieku. Dzisiaj też na zakończenie mszy świętej modlitwa poświęcenia pojazdów i błogosławieństwo kierowców. Złożoną ofiarą wspomagamy dzieło Miva Polska – 1 grosz za 1 km na środki transportu dla misjonarzy, jako podziękowanie za szczęśliwe podróże. Nieszpory popołudniowe dzisiaj o godz. 15.40.

2. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Naszą modlitwą wspierajmy osoby i rodziny przeżywające dramat z tytuły nadużywania alkoholu.

3. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca o godz. 8.45. Zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie.

4. W najbliższą niedzielę (2.08) podczas mszy świętych adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji zbliżającego się synodu biskupów poświęconego sprawom rodziny.

5. W najbliższą niedzielę przypada też wspomnienie Matki Bożej Anielskiej. Z tego tytułu w kościele parafialnym możemy zyskać w tym dniu odpust „Porcjunkuli”. Warunkiem zyskania odpustu jest przyjęcie w tym dniu Komunii świętej oraz odmówienie modlitw Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

6. Dziękujemy parafianom rejonu Szpital za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę, zaś o przygotowanie liturgii mszy świętej na najbliższą niedzielę na godz. 11.00 prosimy parafian rejonu Horybek.

7. Informujemy, że w miesiącu sierpniu Biblioteka Parafialna będzie nieczynna.

8. W ostatnich dniach w okolicy ul. Pańki znaleziono klucze. Są do odebrania w zakrystii.

9. Już za dwa tygodnie (10.08) po raz kolejny wyrusza nasza parafialna pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii, lub kancelarii.

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Stanisława Dytko. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

11. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Bożej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół. Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania a udającym się na urlopy miłego i radosnego odpoczynku. Nie zapominajmy jednakże o obowiązku uczestniczenia we mszy świętej niedzielnej.

 
16 NIEDZIELA ZWYKŁA - 19.07.2015 PDF Drukuj Email

1. Dzisiaj nabożeństwo do naszej Pani Brzozowskiej połączone ze zmianą tajemnic róż różańcowych o godz. 15.15.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek św. Brygidę Szwedzką patronkę Europy, w sobotę św. Jakuba Apostoła.

3 .W najbliższą niedzielę w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa błogosławieństwo kierowców i poświecenie pojazdów mechanicznych. Razem z Miva Polska chcemy dziękować Bogu za bezpieczne podróże i jako znak tej wdzięczności pragniemy ofiarować od każdego z nas 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy. Ofiary z tego tytułu ministranci zbierać będą przy bramach wyjściowych placu kościelnego.

4. Kilka dni temu, na ulicy w Brzozowie znaleziono portfel. Jest do odebrania w zakrystii.

5. Dziękujemy parafianom rejonu Kopernika (5,7,9), Osiedlowa i Asnyka za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę, zaś o przygotowanie liturgii mszy świętej na najbliższą niedzielę na godz. 11.00 prosimy parafian rejonu Szpital.

6. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Józefę Mrozek. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

7. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Bożej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół. Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania a udającym się na urlopy miłego i radosnego odpoczynku. Nie zapominajmy jednakże o obowiązku uczestniczenia we mszy świętej niedzielnej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 81