mosShowHead();
 
 
 
niedziela, 21 grudnia 2014
 
 
aktualności
Intencje
Ogłoszenia parafialne
Aktualności parafialne
Sakramenty
Zdjęcia z wydarzeń
Kamerka
parafia
Kapłani
Grupy duszpasterskie
Historia parafii
Świątynia
Kapituła Kolegiacka
Budynek Kolegium
lso
Informacje
Symbolika liturgiczna
Hymn ministrancki
Grupy
Terminy dyżurów
Kandydaci
Warto przeczytać
Biblioteka
Strony intenetowe
Czytelnia
Wizyta duszpasterska - kolęda
adres

36-200 Brzozów
ul. Pl.Grunwaldzki 2
tel. 13 43 416 34

NIP: 686-15-19-818
REGON: 040038951

Numer konta bankowego:
PEKAO S.A. I/O Brzozów
24124023241111000033147031


Ogłoszenia parafialne
IV NIEDZIELA ADWENTU - 21.12.2014 PDF Drukuj Email

1. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek i we wtorek, ale dopiero po mszy świętej wieczorowej ze względu na spowiedzi święte.

2. W najbliższy wtorek (23.12) dzień spowiedzi świętej. Przed południem od godz. 9.00 – 12.00 (z przerwą od godz. 10.30 – 11.00), zaś po południu spowiedź święta od godz. 14.00 – 18.00 (z przerwą od godz. 16.00 – 16.30). Bardzo prosimy, aby skorzystać ze spowiedzi świętej, by w naszych sercach dokonał się cud Bożego Narodzenia. We wtorek ostatni dzień Rorat.

3. W środę (24.12) wigilia Bożego Narodzenia. Msza święta koncelebrowana rano o godz. 6.30. Wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego, by wspominać pamiątkę Narodzin Jezusa Chrystusa. Niech przy tym stole nie zabraknie modlitwy i śpiewania kolęd. Odczytajmy fragment Pisma św. z Ewangelii wg św. Łukasza mówiący o narodzeniu Pana Jezusa.

4. Pasterka o godz. 24.00. Zapraszamy wszystkich Parafian i przybyłych Gości do uczestniczenia w tej mszy świętej. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Ochrony Życia.

5. W czwartek (25.12) Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte będą o godz.: 8.00; 9.30; 11.00; 12.15 i o godz.16.00. Nie będzie mszy świętych o godz. 6.30 i o godz. 18.00.

6. W piątek (26.12) przeżywamy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte w porządku niedzielnym. Taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu, Uniwersytet Papieski Jana Pawła w Krakowie i Dom Księży Emerytów. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Udzielona została dyspensa.

7. W sobotę (27.12) święto świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. Na mszach świętych będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia wina. W tym dniu rozpoczniemy też wizytę duszpasterską. Ze względu na Spotkanie Młodych w Brzozowie i potrzebę ich zakwaterowania w rodzinach odwiedzimy wyjątkowo rodziny w całej parafii. Podobnie jak osiem lat temu, chcemy otworzyć drzwi naszych domów i okazać gościnność naszych serc. Chcemy konkretnie wiedzieć ile osób będziemy mogli zakwaterować w naszych domach. W sobotę odwiedzimy rodziny przy ulicy Głowackiego (z kolędą duszpasterską uda się tam czterech księży). Jeden z księży odwiedzi rodziny na Jakli Wielkiej i Małej, przy ul. Bohaterów II Wojny Światowej oraz Rzeszowskiej. Plan wizyty duszpasterskiej umieszczony będzie na stronie internetowej nasze parafii oraz w gablocie ogłoszeń przy wejściu głównym do kościoła.

8. Najbliższa niedziela to święto Świętej Rodziny. Msza święta o godz. 9.30 połączona będzie z obrzędem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Prosimy małżonków, aby w czasie mszy świętej uczestniczyli razem.

9. Ministranci w najbliższą niedzielę (święto Świętej Rodziny) rozprowadzać będą przed kościołem kadzidło i kredę.

10. Dziękujemy Panu Burmistrzowi, Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, Zespołowi charytatywnemu Rady Parafialnej, Fundacji promocji Zdrowia im. dr Stanisława Langa w przygotowaniu paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących. Nadleśnictwu Brzozów dziękujemy za ofiarowane dla naszej kolegiaty piękne choinki świąteczne. Wszystkim mówimy staropolskie „Bóg zapłać”.

11. Przypominamy, że do nabycia są świece na stół wigilijny. Nabywając je wspomagamy „ Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Znajdują się wraz z prasą katolicką. Tygodnik „Niedziela” jest w cenie 10 zł, zaś „Gość Niedzielny” w cenie 7 zł.

12. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od przychodzącego Jezusa, Syna Bożego, zapatrzenia się w Świętą Rodzinę i naśladowania jej w życiu codziennym, gościom życzymy miłych spotkań przy stole świątecznym w gronie rodzinnym i przyjaciół oraz szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

 
III NIEDZIELA ADWENTU - 14.12.2014 PDF Drukuj Email

1. Od dzisiaj możemy wspomagać Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom nabywając świecę na stół wigilijny. Świece wyłożone są wraz z prasą katolicką na stoliku za ławkami.

2. Od środy (17.12) przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Bożego Narodzenia. W tym czasie Kościół szczególnie przyzywa przyjścia Zbawiciela śpiewając tzw. Wielkie antyfony Adwentu. W środę podczas mszy świętej wieczorowej Harcerze wniosą światełko betlejemskie, od którego będziemy mogli odpalić płomień i zapalić świecę wigilijną na naszym stole.

3. Chorych, którzy korzystają z posługi sakramentalnej z racji świąt prosimy o zgłaszanie w zakrystii do czwartku włącznie, a odwiedzimy ich z posługą sakramentalną w najbliższy piątek (19.12) w godzinach przedpołudniowych.

4. Dziękujemy parafianom rejonu Rynek za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej parafian rejonu Mickiewicza.

5. W najbliższą niedzielę nabożeństwo do naszej Pani Brzozowskiej i zmiana tajemnic róż różańcowych o godz. 15.15.

6. Msze święte od jutra do soboty włącznie jeszcze w Białej Szkole.

7. Spowiedź święta adwentowa w naszej parafii będzie we wtorek (23.12).

8. Choinki świerkowe można nabywać z naszej parafialnej plantacji. Wybór oraz ewidencję prowadzi Pan Kruczek Andrzej ul. Zdrojowa 20, od najbliższego poniedziałku (15.12.2014r) od godz. 9.00. Numer kontaktowy znajduje się też na tablicy ogłoszeń przy wejściu głównym do kościoła. Koszt 1 sztuki – dowolny datek. Zachęcamy do nabywania naszych choinek. Nadzór nad nimi prowadzi nasze Brzozowskie Nadleśnictwo.

9. Małżeństwa, które mają trudności z poczęciem dziecka, a chciałyby skorzystać z naturalnej metody leczenia niepłodności, tj. naprotechnologii - Centrum Medyczne „Medyk” w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 33a zaprasza na bezpłatne spotkania. Szczegóły oraz numer kontaktowy znajduje się na plakacie umieszczonym na tablicy ogłoszeń przy wejściu głównym do kościoła.

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Karola Szymańskiego i Ewę Drzumską. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…

11. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym najbliższym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od majestatu Boga Trójjedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i Waszych świętych Patronów, wszystkim Gościom szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania, a dzisiaj w Dniu Pańskim radosnych spotkań w gronie najbliższych, przyjaciół, sąsiadów, błogosławionego odpoczynku oraz radosnego przeżywania czasu ADWENTU, który przygotowuje nas do spotkania z Chrystusem w tajemnicy Bożego Narodzenia i powtórnego Jego przyjścia.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 65