mosShowHead();
 
 
 
sobota, 30 lipca 2016
 
 
aktualności
Intencje
Ogłoszenia parafialne
Aktualności parafialne
Sakramenty
Zdjęcia z wydarzeń
Kamerka
parafia
Kapłani
Grupy duszpasterskie
Historia parafii
Świątynia
Kapituła Kolegiacka
Budynek Kolegium
lso
Informacje
Symbolika liturgiczna
Hymn ministrancki
Grupy
Terminy dyżurów
Kandydaci
Warto przeczytać
Biblioteka
Strony intenetowe
Czytelnia
Wizyta duszpasterska - kolęda
adres

36-200 Brzozów
ul. Pl.Grunwaldzki 2
tel. 13 43 416 34

NIP: 686-15-19-818
REGON: 040038951

Numer konta bankowego:
PEKAO S.A. I/O Brzozów
24124023241111000033147031


Ogłoszenia parafialne
18 NIEDZIELA ZWYKŁA - 31.07.2016 PDF Drukuj Email

1. Dzisiaj nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.30.

2. W najbliższy wtorek (2.08) wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i możliwość zyskania odpustu „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek (4.08) w liturgii Kościoła wspominamy św. Jana Marię Vianneya, patrona kapłanów. Godzina Święta od godz. 17.00. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 16.30 – 18.00. Przypominamy, że ze spowiedzi świętej można korzystać codziennie (rano podczas mszy świętej i wieczorem od godz. 17.30.) W pierwszy piątek wymiana bilecików Honorowej Straży NSPJ podczas każdej mszy świętej. Nabożeństwo do NSPJ prowadzone przez Honorową Straż od godz. 9.00, dodatkowa msza święta o godz. 9.30.

4. W sobotę (6.08) święto Przemienienia Pańskiego – dzień odpustu parafialnego. Msze święte z kazaniami o godz. 6.30, 8.00, uroczysta suma z procesją eucharystyczną o godz. 9.30. Po południu msze święte o godz. 16.00 i 18.00. Msza święta o godz. 18.00 będzie mszą świętą ze święta Przemienienia Pańskiego. Nie będzie to msza święta z Wigilii niedzielnej!!! Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca będzie wyjątkowo o godz. 15.15. Kazania odpustowe będzie głosił O. Lucjan Szczepański z zakonu franciszkańskiego, brat naszego ks. Marka. Podczas mszy świętej o godz. 9.30 zostaną przekazane dla naszej parafii relikwie błogosławionych męczenników misjonarzy polskich w Peru O. Zbigniewa i O. Michała.

5. Przypominamy, że trwają zapisy na 30 – tą Pieszą Pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej Pielgrzymce. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższy piątek (5.08) po mszy świętej wieczorowej w Białej Szkole.

6. W najbliższą niedzielę w czasie mszy świętych adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Dziękujemy parafianom rejonu Podlesie za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę, zaś o przygotowanie liturgii mszy świętej na najbliższą niedzielę na godz. 11.00 prosimy parafian rejonu Potok.

8. Dziękujemy siostrze Bożenie Wilman za posługę katechetyczną i w naszym kościele przez ostatnie cztery lata. Życzymy Jej dużo Bożej łaski na nowej placówce w Lesku, a w naszej parafialnej wspólnocie witamy bardzo serdecznie siostrę Anetę Śmiałą, która przejmuje obowiązki Przełożonej Domu Zakonnego.

9. Po zasięgnięciu opinii części członków Rady Parafialnej i opinii stolarza (wykonawcy nowych ławek) została podjęta decyzja, że obecne ławki nie nadają się do kaplicy cmentarnej. Ławki te potrzebują nakładu prac i zmiany kolorystyki, co zwiększa koszty przystosowania ich do użytku. Posiadamy materiał, aby wykonać nowe ławki dostosowane stylowo do architektury kaplicy. Koszt nowych ławek, to jedynie- robocizna. Dotychczasowe ławki ofiarujemy parafii Jaśliska.

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Zofię Ostrowską, Janinę Mrozek–Bałabas i Stefana Szałajko. Dusze zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

11. Wszystkim Solenizantom Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Bożej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół. Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania a udającym się na urlopy miłego i radosnego odpoczynku. Nie zapominajmy jednakże o obowiązku uczestniczenia we mszy świętej niedzielnej.

 
17 NIEDZIELA ZWYKŁA - 24.07.2016 PDF Drukuj Email

1. Dzisiaj na zakończenie każdej mszy świętej błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych. Zbierane z tego tytułu ofiary przed kościołem przeznaczone są na środki transportu dla misjonarzy. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.15.

2. Jutro (25.07) w liturgii Kościoła przeżywamy święto św. Jakuba Apostoła.

3. Z okazji Światowych Dni Młodzieży pragniemy przygotować Ojcu Świętemu szczególny PREZENT, margaretkowy bukiet modlitwy w Jego intencji. Do margaretki można przystąpić już dziś pojedynczo lub grupowo. Zapisy na stronie internetowej: www.margaretka.org.pl. Margaretki w intencji Ojca Świętego wysyłamy w formie elektronicznej z modlitwą s. Faustyny i koronką do Bożego Miłosierdzia. Księga z imionami i nazwiskami osób modlących się w intencji Papieża zostanie uroczyście przekazana Ojcu Świętemu (więcej informacji na plakacie umieszczonym w gablocie przed kościołem).

4. Już za dwa tygodnie (10.08) wyrusza 30 – ta Jubileuszowa – nasza parafialna pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii, lub kancelarii.

5. Dziękujemy parafianom rejonu Horybek za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę, zaś o przygotowanie liturgii mszy świętej na najbliższą niedzielę na godz. 11.00 prosimy parafian rejonu Podlesie.

6. Wszystkim Solenizantom (w tym ks. Krzysztofowi – naszemu wikariuszowi) Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Bożej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół. Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania a udającym się na urlopy miłego i radosnego odpoczynku. Nie zapominajmy jednakże o obowiązku uczestniczenia we mszy świętej niedzielnej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 107