mosShowHead();

PEKAO S.A. I/O Brzozów

XVII Niedziela Zwykła - 27.07.2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez xkos

1. Jak słyszeliśmy w liście pasterskim przed nami miesiąc sierpień. Zwracamy się z zachętą aby przeżywać ten miesiąc w abstynencji od napojów alkoholowych, aby w ten sposób uprosić łaskę wytrwania w trzeźwości dla tych, którzy tych napojów nadużywają, a tym samym niszczą siebie i zadają cierpienie swoim bliskim.

2. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz.16.30 – 18.00. W piątek dodatkowa msza święta o godz.9.30.Wymiana bilecików Honorowej Straży NSPJ po każdej mszy świętej. W tym dniu odwiedzimy też chorych z posługą kapłańską w godzinach przedpołudniowych.

3. W sobotę nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca o godz.8.45, zaś o godz. 9.30 dodatkowa msza święta. W tym dniu w liturgii Kościoła przeżywamy wspomnienie Matki Bożej z Porcjunkuli. Istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. W sobotę również na Jarosławskim Rynku odbędzie się Koronacja Obrazu Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin. Początek uroczystości o godz. 10.00. Zachęcamy do wzięcia udziału.

4. Dziękujemy parafianom rejonu Podwale, Kopernika (5,7,9), Osiedlowa, Asnyka za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej na godz. 11.00 parafian rejonu Szpital, Piastowa, PCK.

5. W dniach od 10.08. – 14.08.2014r. tradycyjnie wyrusza z naszej Parafii już po raz 28 Piesza Pielgrzymka na Kalwarię Pacławską. Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest zawołanie” Święty Janie Pawle II prowadź nas do Maryi”. W związku z tym prosimy, aby chętni na tę Pielgrzymkę już od dzisiaj wpisywali się na listę pielgrzymkową do czego serdecznie zachęcamy. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek (1.08) po mszy świętej wieczorowej w budynku „ Białej Szkoły”. Zachęcamy też do duchowego pielgrzymowania i włączenie się poprzez zapisanie się na liście” Duchowi pielgrzymi na Kalwarię Pacławską”.

6. Z nasze parafii po trzech latach posługi duszpasterskiej odchodzi Ks. Krystian Koś do parafii Zagórz Nowy. Dziękujemy za posługę duszpasterską i katechetyczną, opiekę duchową na Służbą Liturgiczną Ołtarza oraz Grupą modlitewno – biblijną. Na nowej parafii życzymy Ks. Krystianowi Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Kapłanów. Do naszej parafii z dniem 23.08. przychodzi pełnić posługę duszpasterską Ks. Marek Szczepański pochodzący z Kosiny, a przez dwa lata posługiwał w parafii Sieniawa.

7. W najbliższy czwartek (31.07) na Rynku Brzozowskim o godz. 20.00 odbędzie się Finałowy Koncert „ Gospel” z racji Ignacjańskich dni Młodzieży. Zapraszamy do wzięcia udziału.

8. W kościele zakończyliśmy prace związanie z położeniem posadzkowego ogrzewania i drugiej warstwy zbrojenia. W tym tygodniu pragniemy zakończyć prace posadzkowe tzn. położyć górną wylewkę cementową. Po wyschnięciu wylewki dokonamy próby ogrzewania i przystąpimy do kładzenia posadzki granitowej dwukolorowej [ ( red dragon i imperial wheit ]. Kamień granitowy pochodzi z Brazylii i Indii. Kamień jest bardzo dobrej jakości. Sam koszt kamienia wynosi ok.500.000 tys. zł. W prezbiterium kościoła mamy już rozłożone rusztowania. Od jutra konserwatorzy przystępują do konserwacji istniejącej polichromii sklepienia i ścian prezbiterium. Kościół jest dzisiaj otwarty więc przez drzwi kościoła można obejrzeć zakres wykonanych prac. Kochani parafianie i goście – za wszystkie modlitwy, słowa pochwały, składane ofiary finansowe mówimy staropolskie „Bóg zapłać” i dalej prosimy o takie wsparcie.

9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Edwarda Czuchrę i Mieczysława Hadama. Wieczne odpoczywanie…

10. Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga Trójjedynego. Opieki naszej Pani Brzozowskiej, świętego Józefa oraz Waszych świętych Patronów. Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania, a dzisiaj w Dniu Pańskim życzymy Wam wszystkim radosnych spotkań w gronie najbliższych, przyjaciół, sąsiadów, błogosławionego odpoczynku.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 20.07.2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez xkos
1. Dzisiaj Nowenna do nasze Pani Brzozowskiej połączona ze zmianą tajemnic róż różańcowych o godz.15.15.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: we wtorek (22.07) św. Marię Magdalenę, w środę (23.07) św. Brygidę, Patronkę Europy, w czwartek (24.07) św. Kingę, w sobotę (26.07) świętych Joachima i Annę – Rodziców Matki Bożej. W tym dniu modlimy się za rodziców i ludzi starszych.

3. Dziękujemy parafianom rejonu Podwale, Kopernika 1,3 oraz Bielawskiego 2 za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę, zaś o przygotowanie liturgii mszy świętej na najbliższą niedzielę na godz. 11.00 prosimy parafian rejonu Kopernika 5,7,9 oraz Osiedlowa i Asnyka.

4. OO. Jezuici zapraszają bardzo serdecznie na „Jezuicki Festyn Rodzinny”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (27.07) w Starej Wsi. Gwiazdą Festynu będzie Eleni.

5. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Janinę Kozak oraz Władysława Koniecznego. Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu.

6. Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga Trójjedynego. Opieki naszej Pani Brzozowskiej, świętego Józefa oraz Waszych świętych Patronów. Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania, a dzisiaj w Dniu Pańskim życzymy Wam wszystkim radosnych spotkań w gronie najbliższych, przyjaciół, sąsiadów, błogosławionego odpoczynku.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>