mosShowHead();

Numer konta bankowego:
PEKAO S.A. I/O Brzozów

18 NIEDZIELA ZWYKŁA - 31.07.2016 PDF Drukuj Email

1. Dzisiaj nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.30.

2. W najbliższy wtorek (2.08) wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i możliwość zyskania odpustu „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek (4.08) w liturgii Kościoła wspominamy św. Jana Marię Vianneya, patrona kapłanów. Godzina Święta od godz. 17.00. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 16.30 – 18.00. Przypominamy, że ze spowiedzi świętej można korzystać codziennie (rano podczas mszy świętej i wieczorem od godz. 17.30.) W pierwszy piątek wymiana bilecików Honorowej Straży NSPJ podczas każdej mszy świętej. Nabożeństwo do NSPJ prowadzone przez Honorową Straż od godz. 9.00, dodatkowa msza święta o godz. 9.30.

4. W sobotę (6.08) święto Przemienienia Pańskiego – dzień odpustu parafialnego. Msze święte z kazaniami o godz. 6.30, 8.00, uroczysta suma z procesją eucharystyczną o godz. 9.30. Po południu msze święte o godz. 16.00 i 18.00. Msza święta o godz. 18.00 będzie mszą świętą ze święta Przemienienia Pańskiego. Nie będzie to msza święta z Wigilii niedzielnej!!! Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca będzie wyjątkowo o godz. 15.15. Kazania odpustowe będzie głosił O. Lucjan Szczepański z zakonu franciszkańskiego, brat naszego ks. Marka. Podczas mszy świętej o godz. 9.30 zostaną przekazane dla naszej parafii relikwie błogosławionych męczenników misjonarzy polskich w Peru O. Zbigniewa i O. Michała.

5. Przypominamy, że trwają zapisy na 30 – tą Pieszą Pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej Pielgrzymce. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższy piątek (5.08) po mszy świętej wieczorowej w Białej Szkole.

6. W najbliższą niedzielę w czasie mszy świętych adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Dziękujemy parafianom rejonu Podlesie za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę, zaś o przygotowanie liturgii mszy świętej na najbliższą niedzielę na godz. 11.00 prosimy parafian rejonu Potok.

8. Dziękujemy siostrze Bożenie Wilman za posługę katechetyczną i w naszym kościele przez ostatnie cztery lata. Życzymy Jej dużo Bożej łaski na nowej placówce w Lesku, a w naszej parafialnej wspólnocie witamy bardzo serdecznie siostrę Anetę Śmiałą, która przejmuje obowiązki Przełożonej Domu Zakonnego.

9. Po zasięgnięciu opinii części członków Rady Parafialnej i opinii stolarza (wykonawcy nowych ławek) została podjęta decyzja, że obecne ławki nie nadają się do kaplicy cmentarnej. Ławki te potrzebują nakładu prac i zmiany kolorystyki, co zwiększa koszty przystosowania ich do użytku. Posiadamy materiał, aby wykonać nowe ławki dostosowane stylowo do architektury kaplicy. Koszt nowych ławek, to jedynie- robocizna. Dotychczasowe ławki ofiarujemy parafii Jaśliska.

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Zofię Ostrowską, Janinę Mrozek–Bałabas i Stefana Szałajko. Dusze zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

11. Wszystkim Solenizantom Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Bożej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół. Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania a udającym się na urlopy miłego i radosnego odpoczynku. Nie zapominajmy jednakże o obowiązku uczestniczenia we mszy świętej niedzielnej.

17 NIEDZIELA ZWYKŁA - 24.07.2016 PDF Drukuj Email

1. Dzisiaj na zakończenie każdej mszy świętej błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych. Zbierane z tego tytułu ofiary przed kościołem przeznaczone są na środki transportu dla misjonarzy. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.15.

2. Jutro (25.07) w liturgii Kościoła przeżywamy święto św. Jakuba Apostoła.

3. Z okazji Światowych Dni Młodzieży pragniemy przygotować Ojcu Świętemu szczególny PREZENT, margaretkowy bukiet modlitwy w Jego intencji. Do margaretki można przystąpić już dziś pojedynczo lub grupowo. Zapisy na stronie internetowej: www.margaretka.org.pl. Margaretki w intencji Ojca Świętego wysyłamy w formie elektronicznej z modlitwą s. Faustyny i koronką do Bożego Miłosierdzia. Księga z imionami i nazwiskami osób modlących się w intencji Papieża zostanie uroczyście przekazana Ojcu Świętemu (więcej informacji na plakacie umieszczonym w gablocie przed kościołem).

4. Już za dwa tygodnie (10.08) wyrusza 30 – ta Jubileuszowa – nasza parafialna pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii, lub kancelarii.

5. Dziękujemy parafianom rejonu Horybek za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę, zaś o przygotowanie liturgii mszy świętej na najbliższą niedzielę na godz. 11.00 prosimy parafian rejonu Podlesie.

6. Wszystkim Solenizantom (w tym ks. Krzysztofowi – naszemu wikariuszowi) Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Bożej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół. Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania a udającym się na urlopy miłego i radosnego odpoczynku. Nie zapominajmy jednakże o obowiązku uczestniczenia we mszy świętej niedzielnej.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>