NA CZOWKE (2)

W dniach od 10 -14 sierpnia 2017 wędrowaliśmy z Brzozowa już po raz 31 do Matki Bożej Słuchającej – Pani Kalwaryjskiej. Tegorocznej pielgrzymce przewodniczył nam Ks. Paweł Storek, z pomocą księży diakonów Arkadiusza Wojnickiego i Macieja Marszałka. Naszemu pielgrzymowaniu towarzyszyło zawołanie: "IDŹCIE I GŁOŚCIE EWANGELIĘ WRAZ Z MARYJĄ ".

Trud pielgrzymowania w tym roku podjęło 63 pątników z Brzozowa i ziemi brzozowskiej. Część pątników włączała się do grupy w kolejnych dniach marszu i na samej Kalwarii.

 

 

Pielgrzymowanie rozpoczęliśmy 10-tego sierpnia w Kolegiacie brzozowskiej. O godz. 6:30 zgromadziliśmy się na Mszy Świętej pod przewodnictwem Ks. Pawła Storka. Natomiast Ks. Proboszcz Franciszek Goch pobłogosławił nas na trud pielgrzymowania. W pierwszym dniu przebyliśmy trasę ok. 24 km. (przez Jabłonkę, Dydnię, Krzywe do Witryłowa). Mszę Świętą 11-tego sierpnia przeżyliśmy w Borownicy, pielgrzymując do Birczy (przejście przez San, Ulucz, Borownicę, Lipę, Malawę). W Piątek 12 sierpnia rano wyruszyliśmy z Birczy przez Rybotycze na Kalwarię Pacławską.

Modlitwą, śpiewem, zasłuchaniem w Słowo Boże, przygotowywaliśmy się na spotkanie Słuchającej Matki. O godz. 18:00 uczestniczyliśmy w Uroczystej Eucharystii po przewodnictwem O. Bpa Edwarda Kawy – ze Lwowa.

W niedziele rano wyruszyliśmy na rozważanie Dróżek Matki Bożej. Nasza grupa znacznie się powiększyła, dzięki pielgrzymom sympatyzującym z naszą grupą.
Po południu część naszej grupy nawiedziła kaplicę św. Marii Magdaleny. Wieczornej Eucharystii przewodniczył Ks. Arcybiskup Adam Szal.
Trzeci dzień naszego pobytu na Kalwarii poświęcony był rozważaniu Tajemnic Męki i Zmartwychwstania Pana Jezusa.
W niedziele zgromadziliśmy się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej na Koronce do Miłosierdzia Bożego, oraz na Mszy Świętej w intencji pielgrzymów i naszej parafii naszej i grupy pielgrzymkowej.

W wigilię Uroczystości Wniebowzięcia Matki Bożej, Eucharystię na galerii sprawował Ks. Abp Józef Michalik. Dziękowaliśmy w Niej za szczęśliwą drogę pobyt i wszelkie łaski otrzymane od Boga za Wstawiennictwem Matki Bożej Kalwaryjskiej.
Wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia i przeżycia tej pielgrzymki z serca dziękujemy! A Maryja niech wyprasza potrzebne siły i łaski!!!

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00