1. Wraz z dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się w Kościele nowy rok duszpasterski, który przeżywać będziemy pod hasłem „Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła”, W tym roku duszpasterskim będziemy powracać do pytania: jak przeżywam swoją przynależność do Kościoła i jaka jest jakość mojej osobowej wiary i zaangażowania w urzeczywistnianie wspólnoty Kościoła?

2. Nieszpory dzisiaj o godz. 15.40.

3.Od dzisiaj można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Są wyłożone za ławkami pod chórem. Tam też znajdują się świece wigilijne Caritas. Nabywając je wspomagamy „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Przypominamy, że minimalna cena świecy wynosi 10 zł.

4. Msze Święte roratnie z krótkimi kazaniami od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zapraszamy rodziców z dziećmi. Właśnie z myślą o dzieciach zostały przygotowane materiały liturgiczne. W sobotę – Msza Święta roratnia o godz. 16.00.

5.W dni powszednie podczas trwania Adwentu w poniedziałek, środę i czwartek- nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego , Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej i Świętego Józefa , zaś we wtorek i piątek- Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Początek nabożeństw o godz. 17.40.

6. Jutro zapraszamy na Mszę Świętą na godz. 18.00 członków Grupy biblijnej, a po Mszy Świętej na spotkanie formacyjne.

7. W środę zapraszamy na Mszę Świętą na godz. 18.00 członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, a po Mszy Świętej na spotkanie formacyjne.

8. Do Białej Szkoły zapraszamy w środę na godz. 16.30 Kandydatów na ministrantów, Scholę i Dziewczęcą Służbę Maryjną na spotkanie ze Świętym Mikołajem

9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz w intencji powołanych o godz. 16.45.

10. W piątej przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte w tym dniu z kazaniami o godz. 6.30, 9.30 i po południu o godz. 16.00 i 18.00. Podczas Mszy Świętej o godz. 16.00 będzie obrzęd miał miejsce obrzęd przyjęcia dziewczynek do Dziewczęcej Służby Maryjnej. Dziewczynki też ze swoją opiekunką s. Agatą przygotowały przedstawienie „Dar Maryi”. Początek przedstawienia w naszej bazylice o godz. 17.30. Zapraszamy do oglądnięcia tego przedstawienia. Na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami. Podczas Mszy Świętej zostaną poświęcone i rozdane medaliki.

11. W Uroczystość Niepokalanego Poczęci NMP od godziny 12.00 – 13.00 Godzina łaski :„Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.
Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga – zapowiedziała Maryja – Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”. Zapraszamy do naszej Brzozowskiej Bazyliki, aby trwać przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

12. Dziękujemy parafianom rejonu Kopernika (5,7,9), Osiedlowa i Asnyka za przygotowanie liturgii słowa na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00. Na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii słowa parafian rejonu Szpital.

13. W przyszłą niedzielę( 10.12) przeżywamy Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Przed kościołami zbierane są na ten cel ofiary do puszek. W naszej bazylice wystawiona będzie pod chórem skarbona z napisem „ Pomagamy Kościołowi na Wschodzie”. Zbierana taca jest tacą inwestycyjną.

14. Chorych , którzy korzystają z posługi sakramentalnej w swoich domach tylko z okazji świąt prosimy zgłaszać w zakrystii do 13 grudnia. Kapłani odwiedzą ich z posługą sakramentalną 15 grudnia w godzinach przedpołudniowych.

15. Burmistrz Brzozowa informuje, że 11 grudnia br., tj w poniedziałek w Sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Brzozowie o god. 16.45 odbędzie się zebranie z mieszkańcami miasta. Przypominamy też, że Burmistrz Brzozowa zaprasza osoby starsze, samotne i z niepełnosprawnością na spotkanie wigilijne, które odbędzie się 17 grudnia o godz. 15.00 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Brzozowie. Zgłoszenia do 8 grudnia telefonicznie lub osobiście w Urzędzie Miejskim w Brzozowie pokoje 11 i 12. Więcej informacji na plakacie umieszczonym na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej Gminy Brzozów.

16. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca śp. Kazimiera Lasko i śp. Grzegorz Haduch. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

17. Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, życzymy, aby w waszym życiu nie zabrakło obecności Boga i Jego błogosławieństwa. Niech towarzyszy Wam opieka Matki Bożej, św. Józefa oraz wstawiennictwo waszych Świętych Patronów. Wam Drodzy Parafianie i Goście życzymy radosnego przeżywania okresu Adwentu w oczekiwaniu na przyjście Pana.