1.Dziś przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny i zakończenie roku Pańskiego 2023. Nabożeństwo dziękczynno – błagalne wraz z odśpiewanymi Nieszporami będzie o godz. 15.30. Za odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dzisiaj też ministranci rozprowadzają przed kościołem kredę i kadzidło w cenie 10 zł.

2.Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Światowy Dzień Pokoju. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Po Mszy świętej o godz. 12.15 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i trwać będzie do godz. 16.00. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej cichej adoracji. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek , piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz za powołanych do kapłaństwa od godz. 14.45.Spowiedź święta w pierwszy piątek od godz. 15.30 – 16.30 i od godz. 17.00 – 18.00. Wymiana bilecików Honorowej Straży NSPJ podczas każdej Mszy Świętej. Chorych odwiedzimy posługą sakramentalną w piątek w godzinach przedpołudniowych.

4. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte w porządku niedzielnym z wyjątkiem Mszy Świętej o godz. 16.00, która będzie podobnie jak w roku ubiegłym o godz. 15.00 ze względu na Orszak Trzech Króli. Uroczystość rozpocznie się o godz. 15.00 Mszą Świętą w naszej bazylice, a po jej zakończeniu uformowany zostanie Orszak Trzech Króli , który podąży na brzozowski Rynek. Tam odbędzie się Koncert pt.” Przekażmy sobie znak pokoju” w wykonaniu chóru I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Brzozowie oraz wspólne kolędowanie z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Zapraszamy do uczestniczenia w tym Orszaku Trzech Króli. Zapraszają Burmistrz Brzozowa i Starosta Brzozowski. Natomiast Msza Święta o godz. 9.30 połączona będzie z rozesłaniem Kolędników Misyjnych. Dziękujemy już dzisiaj , że tak duża liczba uczniów Szkoły Podstawowej włączyła się w to piękne dzieło kolędowania na rzecz misji. Zebrane ofiary z kolędowania zostaną przeznaczone na misje do Zambii, gdzie posługują Siostry Służebniczki. Wszyscy uczestnicy Kolędy Misyjnej proszeni są o przyjście na spotkanie organizacyjne 2 stycznia o godz. 16.00 do kościoła. Podczas Mszy Świętych poświęcenie kredy i kadzidła

5. W sobotę w Starej Wsi Męski Różaniec. Początek o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy.

6.W niedzielę (7.01) przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego i kończymy okres Narodzenia Pańskiego. W ten dzień Ruch Światło-Życie oraz Schola Dziecięco-Młodzieżowa z naszej parafii zapraszają na Jasełka i wspólne kolędowanie o godzinie 18:30. Msza Święta o godz. 18.00 będzie bez kazania.

7. Dziękujemy Parafianom rejonu Potok za przygotowanie liturgii Mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii Mszy świętej na godz. 11.00 Parafian rejonu Zdrój.

8. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty do Domu Ojca śp. Owoc Jan i śp. Stanisław Łobodziński. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….

9. Przypominamy, że na czas trwania wizyty duszpasterskiej zmieniony został porządek Mszy Świętych popołudniowych w dni powszednie. W tym tygodniu od wtorku do czwartku włącznie Msza Święta popołudniowa będzie o godz. 15.30 ( nie będzie Mszy Świętej o godz. 16.00 i 18.00). Intencje Mszy Świętych z godz. 16.00 i 18.00 odprawione będą o godz. 15.30. Nabożeństwa zaś rozpoczynać się będą o godz. 15.15. W piątek z racji pierwszego piątku miesiąca Msze Święte popołudniowe bez zmian, czyli o godz. 16.00 i 18.00.

10. Od wtorku( 2.01) rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Rozpoczęcie wizyty o godz. 16.00. Program wizyty kolędowej podany tez jest na naszej stronie internetowej parafialnej.

11. Żegnamy rok 2023, dziękując Panu Bogu za wszystko, co się w nim dokonało. W życiu naszego Przemyskiego Kościoła najważniejszymi wydarzeniami były: beatyfikacja Rodziny Ulmów (Samarytan Markowej) oraz rozpoczęcie peregrynacji obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa , która będzie miała miejsce i w naszej Parafii pod koniec listopada 2024r. W Naszej wspólnocie parafialnej Bóg dał dar nowego życia w Chrystusie 53 dzieciom , które przyjęły chrzest. Z wdzięcznością spoglądamy dziś na małżeństwa naszej parafii, które zawarły sakramentalny związek małżeński, a było ich 16. Mijającego roku ziemskie życie zakończyło 61 osób z naszej parafii. Przeszli ze śmierci do życia w Chrystusie, które już nie ma końca. Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich pracowników kościelnych, którzy pełnią posługę w kościele i na plebani. Dziękujemy Siostrom zakonnym posługującym w parafii i wszystkim grupom duszpasterskim, które czynnie angażują się w życie Kościoła Chrystusowego. Dziękujemy Księżom – opiekunom tych grup. Słowa podziękowania kierujemy do Was kochani Parafianie za wasze zaangażowanie duchowe i to materialne w życie parafii. Półtora roku trwały prace przy budynku parafialnym ( plebanii). Prace prawie dobiegły końca. Do wyłożenia są schody zewnętrzne. Pomimo pozyskanych dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Wojewódzkiego Funduszu ( kwoty podane są na stronie parafialnej, zakładka dotacje )wszystkie prace wewnętrzne prowadzone były ze składanych ofiar na tacę. W obecnym roku zechcemy spłacić koszty wykonanych prac jeszcze nie zapłaconych. W kościele konserwacji zostały poddane drzwi wewnętrzne do dwóch zakrystii i portale, a także lampka wieczna i obraz Chrystusa Zmartwychwstałego stanowiący wyposażenie muzeum, a w budynku Kolegium odremontowane zostały trzy pomieszczenia. Na ten cel również pozyskaliśmy dotacje z Ministerstwa Kultury, MSWiA , Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie i Starostwa Powiatowego w Brzozowie( kwoty dotacji umieszczone są na stronie parafialnej w zakładce dotacje).Panu Bogu za wszystko niech będą dzięki. Jeśli ktoś zapyta jaki był ten rok i ile był wart? Tyle był wart, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca i zapłacić dobrem za wyrządzone nam zło. W naszym życiu dobiega końca kolejny rok. Niech z naszych serc płynie wdzięczność wobec Boga za Jego dobroć i miłość do każdego z nas. Niech to czego nie udało się zrealizować w mijającym roku, zostanie zanurzone w Bożym Miłosierdziu, zaś to , co zamierzamy uczynić w nowym roku, niech będzie przeniknięte modlitwą, słowem Bożym oraz niech będzie zgodne z wolą Bożą. Niech w tym umacnia nas i prowadzi Boże błogosławieństwo i opieka Świętej Bożej Rodzicielki.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00