1.Dziś gościmy w naszej parafii ks. Prałata Stanisława Gębkę – misjonarza miłosierdzia, który na co dzień posługuje w Kazachstanie. W tym muzułmańskim kraju żyje 1% katolików. W tymże kraju rozwija się kościół katolicki i w miejscowości Oziornoje powstaje Centrum Duszpasterskie św. Jana Pawła II. Dlatego ks. Stanisław po Mszach Świętych będzie zbierał ofiary pod chórem na ten cel.

2. Dzisiaj Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej połączona ze zmianą tajemnic róż różańcowych o godz. 15.15.

3. Jutro Msza Święta o godz. 18.00 połączona będzie z rocznicą Powstania Styczniowego. Po Mszy Świętej złożenie wieńców pod tablicą upamiętniającą Powstańców Styczniowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W środę po Mszy Świętej wieczorne spotkanie Akcji Katolickiej

5. W czwartek od godz. 16.50 Godzina Święta prowadzona przez Honorową Straż NSPJ.

6. Dziękujemy Parafianom rejonu Borkówka za przygotowanie dzisiejszej liturgii Mszy Świętej, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii słowa parafian rejonu Rynek.

7. W najbliższą niedzielę (28.01) Msza Święta o godz. 16.00 będzie bez kazania, gdyż bezpośrednio po zakończeniu Mszy Świętej (ok 16.40) wystąpią z koncertem kolęd chóry parafialne z Brzozowa i Bliznego. Zapraszamy do wysłuchania koncertu kolęd i wspólnej modlitewnej medytacji Bożonarodzeniowej.

8. W tym tygodniu wracamy już do stałego porządku Mszy Świętych w dni powszednie ( godz. 6.30, 16.00 i 18.00 ). Zakończyliśmy wizytę duszpasterską, która dla nas kapłanów po kilku latach przerwy była miłym przeżyciem i radością spotkania się z Wami w waszych domach rodzinnych. Dziękujemy za okazaną życzliwość i serdeczność, a wyrazem tego były otwarte przez Was mieszkania i domy. Dziękujemy za gościnność i złożone z tytułu kolędy ofiary. Wasze troski i niepokoje polecać będziemy w modlitwach nowennowych.

9. Duszpasterstwo do spraw misji Archidiecezji Przemyskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5 % podatku na dzieła misyjne prowadzone przez kapłanów i siostry zakonne pracujące na misjach, a pochodzących z naszej Archidiecezji.
Przekazanie 1,5 % podatku w naszych rozliczeniach lub osobista wpłata będzie świadectwem odpowiedzialności i pamięci o naszych misjonarzach. Foldery informujące o tym wyłożone są razem z prasą katolicką.

10. Ks. Ireneusz utworzył nową stronę internetową naszej Parafii. Otwieramy ją wpisując brzozow.przemyska.pl. Ks. Ireneuszowi dziękujemy za włożony trud.

11. Dziękujemy osobom , które przystąpiły do róży różańcowej rodziców modlących się za swoje dzieci , a za patrona przyjęły bł. Rodzinę Ulmów. Osoby te zapraszamy w przyszłym miesiącu( w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu) na godz. 14.30 do kościoła na spotkanie w celu odebrania materiałów liturgicznych i zmianę tajemnic róż różańcowych .

12. W ostatnim okresie odeszli z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zofia Buczek – Supiński ( mieszkająca przez wiele lat w USA ), śp. Józef Leń ( pochowany na cmentarzu w Starej Wsi), śp. Danuta Orłowska ( mieszkająca przez wiele lat w Rzeszowie), śp. Józef Haduch, śp. Kazimiera Genowefa Stochmal i śp. Andrzej Strzemkowski. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….

13. Wam kochani Parafianie i obecni pośród nas Goście życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości darów z nieba danych przez Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego i uproszonych przez świętych Patronów oraz opieki naszej Pani Ognistej.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00