1.Przeżywamy dziś Światowy Dzień Chorego. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych , którzy są skarbem Kościoła jak mówił Jan Paweł II. W naszej parafii dzień chorego połączony będzie w wraz z wielkopostnymi rekolekcjami.

2.W Kościele rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Modlimy się o trzeźwość naszego narodu. Polecamy uzależnionych i ich rodziny. Rozpoczynamy równocześnie w naszej parafii 40 – godzinne nabożeństwo wprowadzające nas bezpośrednio w okres Wielkiego Postu. Dzisiaj wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji po każdej Mszy świętej. Dzisiaj nie będzie Nieszporów. Msze święte z kazaniami jutro i we wtorek o godz. 6.30; 16.00 i 18.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji jutro i we wtorek po porannej Mszy świętej i trwające do godz. 18.00.

3.Najbliższa środa, to Środa Popielcowa. Z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę na chrzcie świętym. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje (wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia), oraz post ilościowy (3 posiłki w ciągu dnia w tym dwa lekkie) obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60- tego.

4. Msze święte w Środę Popielcową połączone z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 6.30; 9.30; 16.00; 18.00. Taca z Środy Popielcowej zostanie przekazana na Caritas Polska. 
Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

5. We wtorek na prywatną adorację od godz. 17.15 do 18.00 zapraszamy wszystkich ministrantów ramach spotkania formacyjnego a we czwartek o godz. 15.30 zapraszamy na zbiórkę kandydatów na ministrantów.

6. W najbliższy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych o godz.7.00 i 17.30 , dla dzieci o godz. 15.30.

7. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00 i 17.00. Zapraszamy do wzięcia udziału w tych nabożeństwach pasyjnych (Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach). Za odprawienie Drogi Krzyżowej, czy uczestnictwo w Gorzkich Żalach zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Taki odpust, można również zyskać w piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy „O dobry i najsłodszy Jezu”. Taca zbierana w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

8. Msze święte w niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00 i 18.00 są bez kazań , dlatego prosimy, aby łączyć je z nabożeństwem Gorzkich Żali i wysłuchać kazania pasyjnego.

9. Dziękujemy parafianom rejonu Sokół za przygotowanie liturgii Mszy świętej na dzisiejszą niedzielę, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej parafian rejonu Podwale, Kopernika( 1,3), Bielawskiego 3.

10. W najbliższą niedzielę (18.02) zapraszamy na Mszę Świętą na godz. 12.15 dzieci klas III wraz z rodzicami. Podczas Mszy Świętej zostaną pobłogosławione książeczki ( modlitewniki), a po Mszy świętej wieczornej w przyszłą niedzielę rozpoczynają się w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie i prowadzone będą przez Okres Wielkiego Postu w soboty i niedziele po Mszy świętej wieczornej .

11. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic róż różańcowych podczas nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 15.00

12. W dniach 8.03 – 10.03.2024 odbędą się na Willi w Starej Wsi rekolekcje ewangelizacyjne dla małżeństw i rodzin. Szczegółowe informacje umieszczone są na plakacie wywieszonym w gablocie przed wejściem głównym do kościoła.

13. W ostatnim okresie czasu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca śp. Sławomir Bieda i śp. Zbigniew Sawka. Dusze zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

14. Wam kochani Parafianie i obecni pośród nas Goście życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkich Solenizantów, Jubilatów i tych, którzy obchodzą rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa niech dobry Bóg, Odwieczna Miłość obejmie ojcowskimi ramionami i pobłogosławi każdą chwilę Waszego życia.


3.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00